אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טאואר עקפה את התחזיות ברבעון הראשון וסיפקה תחזית אופטימית צילום: עמית שעל

טאואר עקפה את התחזיות ברבעון הראשון וסיפקה תחזית אופטימית

הרווח נקי התסכם ב-50 מיליון דולר, עליה של 58% לעומת אשתקד וגבוה מתחזית האנליסטים בכ-11%; ההכנסות עלו ב-18.7% והסתכמו ב-330 מיליון שקל; צופה הכנסות שיא במהלך הרבעון השני בהיקף של 345 מיליון דולר

08.05.2017, 14:23 | ניר טל

יצרנית השבבים טאואר מסכמת היום (ב') את הרבעון הראשון לשנת 2017 כשבשורה התחתונה היא רושמת רווח נקי מתואם של 50 מיליון דולר, עליה של 58% בהשוואה לרווח הנקי המתואם ברבעון המקביל שעמד על 31.5 מיליון דולר, וגבוה מתחזית האנליסטים בכ-11%.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח המתואם למניה (בדילול מלא) עומד 49 סנט למניה, גבוה מתחזיות האנליסטים שנקבו ברווח של 43 סנט למניה. ברקע לפרסום הדו"חות רושמת המניה עלייה של 2.15% הרווח החשבונאי (על בסיס GAAP) עמד על 45.5 מיליון דולר, קיטון של 30% לעומת רווח נקי של 66 מיליון דולר ברבעון המקביל כאשר הפער מיוחס לרווח הון חד-פעמי בהיקף של 41 מיליון דולר שרשמה החברה עם רכישת המפעל בסן אנטוניו ברבעון המקביל.

בשורה העליונה רשמה החברה ממגדל העמק הכנסות בהיקף של 330 מיליון שקל, עליה של 18.7% בהשוואה לרבעון המקביל ובהתאם לתחזיות האנליסטים ולתחזיות החברה מבעוד מועד. אלו נתמכו, לדברי מנכ"ל החברה ראסל אלוואנגר, בביקושים גבוהים מהצפוי ע"י לקוחות החברה ובפרט בטכנולוגיות אנלוגיות בשוק ה-SiGe RF (ווירלס) והן בשוק ה-CIS (חיישני תמונה) המהווים "את סוגי המוצרים בעלי שיעורי הרווחיות הגבוהים ביותר הקיימים בחברה שלנו", לדבריו.

 ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר, צילום: עמית שעל ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר | צילום: עמית שעל  ראסל אלוונגר מנכ"ל טאואר, צילום: עמית שעל

הגידול בהכנסות החברה תורגם גם לשיפור הרווחיות התפעולית, שנכון לסיכום הרבעון הראשון עומדת על 16% לעומת 11% ברבעון המקביל – תוצר של יציבות בהוצאות הקבועות של החברה. הרווח התפעולי-תזרימי (EBITDA) הסתכם בכ-101 מיליון דולר, גידול של 30% בהשוואה ל-EBITDA של 77.6 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנת 2016. שיעור ה-EBITDA להכנסות נכון לרבעון הראשון עומד על 31% ממחזור ההכנסות לעומת 28% ברבעון המקביל. נתון זה גבוה ב-4% מתחזית האנליסטים.

באשר לעתיד הקרוב, טאואר משדרת אופטימיות וצופה הכנסות שיא במהלך הרבעון השני בהיקף של 345 מיליון דולר כשהיא נתמכת בצמיחה בשוק השבבים. "ההזמנות הללו שקיבלנו ברבעון זה יתורגמו למשלוחי מוצרים ומכירות גבוהים יותר ברבעונים הבאים, והם מחזקים את הציפיות שלנו לגידול נוסף במכירות ובשיעורי הרווח השנה, עם תחזית המכירות לרבעון השני המייצגת רמת מכירות שיא בהיסטוריה של החברה", כתב אלוואנגר בהודעת החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות