אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצאים לדייט? רק אל תעשו את זה בשוויץ צילום: גטי אימג'ס

יוצאים לדייט? רק אל תעשו את זה בשוויץ

מסקר של דויטשה בנק עולה כי דייט בציריך - מונית, סרט, ארוחת ערב ובירה לזוג, יעלה לכם 196 דולר. בלונדון תשלמו על אותו בילוי 129 דולר ובברלין רק 101 דולר. ומיהן הערים הזולות בעולם לבילוי זוגי?

08.05.2017, 21:16 | שירות כלכליסט

רווקי שוויץ שימו לב: ציריך היא העיר שהכי יקר לצאת בה לדייטים, כך עולה מסקר שפרסם דויטשה בנק. בדירוג השתתפו 47 ערים גדולות מרחבי העולם, וחישוב עלות הדייט כלל נסיעה במונית, ארוחה זוגית בפאב, שתייה קלה, שני כרטיסי לסרט ושתי בירות. 

  , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס   , צילום: גטי אימג

לפי הדו"ח, דייט שכזה בציריך הנחשבת למרכז הבנקים של שוויץ, עולה 195.90 דולר, סכום הגבוה ב-147% מניו יורק, שדורגה שביעית והוגדרה כמדד ההשוואה של כל הערים. לפיכך, בבנק ממליצים לתושבי ציריך לבחור בקפידה את האנשים שהם מתכוונים להזמין לדייט.

ניו יורק ניו יורק ניו יורק

ציריך דורגה בראש המדד, זו השנה השנייה ברציפות, בעיקר בשל שער המטבע המקומי הגבוה. עם זאת, המחיר ירד מעט בהשוואה לאשתקד, אז דייט דומה עלה 209.9 דולר.

פאב קוקפיט, לונדון , צילום: yesterbeer פאב קוקפיט, לונדון | צילום: yesterbeer פאב קוקפיט, לונדון , צילום: yesterbeer

לעומת זאת, לונדון שמרה על מקומה ה-11 מהשנה שעברה, על אף היחלשות הליש"ט מאז יוני אז הצביעו הבריטים בעד הברקזיט. כיום, דייט בבירת בריטניה עולה 127.9 דולר, בעוד שבשנה שעברה עמד על 128.7 דולר. גם כאן נרשמה ירידה משמעותית מאז 2014, אז עלה דייט זהה 167.2 דולר.

קפה דה פלור, פריז , צילום: cafedeflore קפה דה פלור, פריז | צילום: cafedeflore קפה דה פלור, פריז , צילום: cafedeflore

פריז, שנחשבת לאחת הערים הרומנטיות בעולם, מדורגת במקום ה-17 בלבד, כשדייט בה עולה 117.3 דולר. באופן כללי, לאירופה נוכחות די בולטת בפסגת המדד: 4

מבין 5 הערים היקרות ביותר הן אירופיות. אוסלו, קופנהגן ושטוקהולם במקומות השני, הרביעי והחמישי, בהתאמה. טוקיו מדורגת שלישית.

ברלין , צילום: שאטרסטוק ברלין | צילום: שאטרסטוק ברלין , צילום: שאטרסטוק

עוד עולה מהמדד כי על אף המוניטין שיצא לברלין היא אינה בהכרח העיר הזולה ביותר בגרמניה. בעוד שבבירה, המדורגת במקום ה-24, תשלמו 101.4 דולר על דייט, בפרנקפורט, הנמצאת שני מקומות מתחת, תוכלו לצאת לאותו דייט תמורת 99.4 דולר בלבד.

מוסקבה, צלום: שאטרסטוק מוסקבה | צלום: שאטרסטוק מוסקבה, צלום: שאטרסטוק

בקצה השני של הדירוג הוכתרה מנילה בפיליפינים לעיר הזולה ביותר לצאת בה לדייט, שם מונית, ארוחה בפאב, סרט ובירות יעלו רק 39.2 דולר בלבד. ערים זולות נוספות הן קייפטאון במקום ה-40 עם דייט שעולה 52.4 דולר ומוסקבה במקום ה-35 עם 76.8 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
כאילו שלא מובן שזו כתבה לגברים
"בבנק ממליצים לתושבי ציריך לבחור בקפידה את האנשים שהם מתכוונים להזמין לדייט". זה אנשים.. בכללי כזה... ככה משמרים את הבלוף הנשי יעני שיוויוני פמיניסטי בכעעעע'ילו. כשמגיע הרגע לומר את האמת במפורש אז מסבנים עם מושגים כלליים וממשיכים הלאה. מישהו שמע על אישה שניגשה לגבר. ביקשה מספר טלפון. התקשרה וסימסה. השתדלה להיות מצחיקה חכמה סקסית בלה בלה בלה.... וז התקשרה להזמין לדייט. שילמה והלכה הבייתה עם נשיקה? אין חיה כזו. למה לשקר אם כן? "אנשים מזמינים אנשים" יונואו... שקר קטן אבל בואו לא נעשה עיניין. יש כתבות 800 היום לקרוא על כמה נשים הן קורבן ומסקנות והגברים שולטים וכאלה... הלאה לכתבה הבאה המשיכו... כמו כלבים טובים...
מנוסח בקודים בכתבה  |  09.05.17
לכל התגובות