אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת האתיקה אישרה: ח"כים יוכלו לנסוע לחו"ל עם עוזרים פרלמנטריים - על חשבון המדינה

ועדת האתיקה אישרה: ח"כים יוכלו לנסוע לחו"ל עם עוזרים פרלמנטריים - על חשבון המדינה

ההחלטה תקפה לתקופת ניסיון של חצי שנה שלאחריה יופקו לקחים. כן יוכלו חברי הכנסת לקחת איתם את העוזרים בטיסות עבודה לאילת. ח"כים: פתח לשחיתות והטרדות

08.05.2017, 16:59 | שחר אילן
חברי כנסת יוכלו לקחת איתם לנסיעות לחו"ל עוזר או עוזרת פרלמנטרי על חשבון המימון שלו מהמדינה או על חשבון מארגני הכנס. כך החליטה היום (שני) ועדת האתיקה של הכנסת בהחלטה מהפכנית. ההחלטה תקפה לתקופת ניסיון של חצי שנה שלאחריה יופקו לקחים ויוסקו מסקנות. כן יוכלו חברי הכנסת לקחת איתם את העוזרים בטיסות עבודה לאילת.

בהחלטת ועדת האתיקה נאמר כי "חבר כנסת הנוסע לחוץ לארץ באישור ועדת האתיקה רשאי לבקש כי ועדת האתיקה תתיר לו לקבל מהגורם הציבורי המזמין או המממן את נסיעתו מימון עבור הצטרפות לנסיעה של אחד מיועציו הפרלמנטריים".

אילת. חברי הכנסת יוכלו לקחת איתם את העוזרים בטיסות עבודה לאילת., צילומים: שאטרסטוק אילת. חברי הכנסת יוכלו לקחת איתם את העוזרים בטיסות עבודה לאילת. | צילומים: שאטרסטוק אילת. חברי הכנסת יוכלו לקחת איתם את העוזרים בטיסות עבודה לאילת., צילומים: שאטרסטוק

עוד קבעה הועדה ש"חבר הכנסת אף רשאי לעשות שימוש למטרה זו בתקציב השנתי שהכנסת מעמידה לרשותו לפעילות פרלמנטרית. הוועדה תביא בחשבון בין היתר את משך הנסיעה, תכליתה, מורכבותה מספר חברי הכנסת המשתתפים והליווי שמעניק הגורם המזמין".

החלטה דומה מתירה לחברי הכנסת לקחת איתם את העוזרים והעוזרות הפרלמנטריים בטיסות לאילת. במקרה זה מדובר בהחלטה קבועה ולא למטרת ניסיון. נקבע ש"חבר כנסת המקבל החזר הוצאות עבור טיסה לאילת מגוף ציבורי לשם השתתפותו בכנס או באירוע באילת רשאי לקבל מימון דומה גם עבור יועץ פרלמנטרי אחד". העוזרים יוכלו גם ללון במלון באילת על חשבון המארחים או תקציב הח"כ, אך לשם כך יש לבקש אישור מוועדת האתיקה.

מדובר ביוזמה שלח יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודו אמסלם מהליכוד. בדיון בדצמבר שעבר בעניין זה בוועדת הכנסת טען אמסלם ש:נסיעה לחו"ל היא לעבודה ולא לבילוי. אנחנו מדברים פה על עוזר אחד שייסע אתנו לחו"ל. למה יו"ר הכנסת ושרים יכולים לקחת? אני מציע לאפשר לממן את זה בעזרת תקציב הקשר עם הבוחר. אם לא צריך עוזר בחו"ל, אז גם לא צריך בארץ, ואם צריך בארץ - אז גם חייבים בחו"ל".

מנהלת קשרי חוץ בכנסת מיה כהן-רחמים הטילה ספק בצורך. היא אמרה באותו דיון ש"כשיוצאות משלחות מטעם הכנסת לחו"ל הן מקבלות את כל המעטפת הנדרשת מהשגרירות המקומית ומגורמים נוספים. הח"כים מקבלים כל מה שהם צריכים כולל שירותי דוברות ועוד".

שורת חברי כנסת הביעו באותו דיון התנגדות ליוזמה. ח"כ מיכל רוזין ממרצ הזהירה מפני האפשרות שההיתר ייצור בעיה של הטרדות מיניות. "העובדה שחברי כנסת גברים יתחילו לקחת עוזרות לחו"ל וישהו איתן באותו בית מלון היא מאוד בעייתית. זה פתח לבעיות. זה לשים מכשול בפני עיוור". ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני אמר ש"לממן עוזר פרלמנטרי לחו"ל זה פתח לשחיתות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות