אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכנסות ראשונות מתחילת העשור? מודיעין מדווחת על פוטנציאל לנפט צילום: נמרוד גליקמן

הכנסות ראשונות מתחילת העשור? מודיעין מדווחת על פוטנציאל לנפט

שותפות מודיעין אנרגיה הודיעה כי התגלה פוטנציאל הפקה של כ-17 מיליון חביות בשני קידוחים בארה"ב, שבהם היא שותפה ב-25%

09.05.2017, 12:16 | ליאור גוטמן

שותפות הגז והנפט מודיעין אנרגיה מדווחת לבורסה (ג') על ממצאים ראשונים בשני קידוחים פוטנציאלים בקליפורניה, מהם עולה פוטנציאל הפקה של כ-17 מיליון חביות.

קראו עוד בכלכליסט

מודיעין פעילה בשוק כ-25 שנה, כאשר ההנהלה הנוכחית בראשון רון מאור וצחי סולטן מובילה את החברה 7 שנים. מתחילת העשור השותפות לא רשמה הכנסות כלשהן. מודיעין החזיקה כ-29% ברישיונות "שרה" ו"מירה" שהחלו לפני 5 שנים כתחרות האמיתית למאגר תמר וסיימו את חייהן בתור שני קידוחים "יבשים" תוך רישום הפסד של כ-155 מיליון דולר לבעלים.הפעם, כך מאמינים במודיעין, מדובר בסיפור אחר.

השותפות כבר הודיעה על כניסה לפרויקטים שונים בקליפורניה ומה שמדווח הבוקר הוא פוטנציאל ראשוני להפקת נפט. עלות ההפקה בקידוח היא כ-25 דולר לחבית (קידוחי יבשתי, צנרת הולכה קרקעית) ולכן גם אם מודיעין ושאר בעלי הקידוחים שם ימכרו את הנפט הגולמי שיימצא ב-40 או 42 דולר לחבית, עדיין מדובר בהכנסות משמעותיות עבור השותפות - שכאמור לא רשמה שום פעילות של מכירת אנרגיה ללקוח כל שהוא.

הדיווח של מודיעין מעלה שהיקף הנפט הפוטנציאלי הוא (Best Estimate) כ-6.65 מיליון חביות נפט בקידוח ראשון (Sauvignon) ועוד כ-11 מיליון חביות בקידוח השני (Bordeaux).

מודיעין, שמחזיקה ברישיונות 25%, אמורה לקבל עם שאר השותפים שלה החלטת השקעה רשמית בקידוח כבר בחודשים הקרובים. נתון מעודד נוסף מבחינתה הוא הסתברות מציאת הנפט שמוערכת שם סביב 80%.

השותפים בפרויקט ושיעור אחזקותיהם לצד מודיעין (25%) הם: Grapevine Energy LLC (הוא גם קבלן הקידוח, עם 40% אחזקות), BYLO Grapevine Holdings LLC ( החזקה של 10%) ו-Juneau Exploration, L.P (עם 25%).  

רון מאור, צילום: תומי הרפז רון מאור | צילום: תומי הרפז רון מאור, צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות