אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור תובעת בני זוג מכפר יונה: גנבו ממני רכוש בשווי 100 אלף שקל צילום: עמית שעל

ענבל אור תובעת בני זוג מכפר יונה: גנבו ממני רכוש בשווי 100 אלף שקל

בתביעה שהגישה אור, נטען כי נגנבו ממנה מקרר, ערכת קריוקי, פינת אוכל, בר יין, טלוויזיות ו-5 ארגזים מלאים בבגדי יוקרה. המנהל המיוחד לנכסיה של אור, עו"ד איתן ארז, לא היה מודע להגשת התביעה ולדבריו, אור לא יכולה לפעול מבלי לקבל את אישור ביהמ"ש

09.05.2017, 13:04 | נעמי צורף
ענבל אור תובעת זוג מכפר יונה שלטענתה גנבו ממנה רכוש בשווי 100 אלף שקל. בתביעה שהוגשה בסוף החודש שעבר, טוענת אור כי נגנבו ממנה בין השאר מקרר, ערכת קריוקי, פינת אוכל, בר יינות, טלוויזיות ו5 ארגזים מלאים בבגדי יוקרה.

אולם הבוקר, טוען המנהל המיוחד לנכסיה של אור, עו"ד איתן ארז, כי כלל אין לה זכות להגיש תביעה זו. לדבריו, הוא לא היה מודע להגשת התביעה וכי אור, אשר נמצאת בהליכי פשיטת רגל, לא יכולה לפעול מבלי לעדכנו ומבלי לקבל את אישור בית המשפט ועל כן יש לעכב את ביצוע הליכי התביעה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הוסיף עו"ד ארז כי הוא "מצר על כך שהחייבת עושה דין לעצמה תוך נקיטת פעולות ו/או הליכים בניגוד לדין ומבלי לעדכן את המנהל המיוחד". לטענתו, מרגע שהחלו הליכי פשיטת הרגל החייב מאבד את החירות לפעול בנכסיו ובזכויותיו ללא הגבלה וכי אובדן זכויות זה כולל גם את זכויות התביעה שלו.

ענבל אור , צילום: עמית שעל ענבל אור | צילום: עמית שעל ענבל אור , צילום: עמית שעל

בכתב התביעה שהגישה אור בכתב ידה לבית משפט השלום בפתח תקווה, היא תיארה כי הכירה את הזוג הנתבע לפני כחודשיים, כאשר אלו פנו אליה על מנת שתייעץ להם בתחום הנדל"ן. לטענתה, נוצרה ידידות כנה ביניהם וכאשר נודע להם כי היא נמצאת במצוקת מגורים, הם הציעו לה לעבור לגור אצלם עד אשר תמצא מקום מגורים חלופי.

"להפתעתי הרבה לאחרונה הסתבר לי שמדובר בזוג נוכלים אשר כל מטרתו הייתה לעשוק אותי ולגנוב לי את כל חפציי והמטלטלין אשר העברתי לביתם כאשר עברתי להתגורר עמם", כתבה אור. לדבריה, הזוג התנהג אליה באופן מזלזל, בוטה ופוגע ובהמשך ביקשו ממנה לעזוב באופן מיידי את ביתם. "ביקשתי ואף התחננתי להישאר רק באותו הלילה", כתבה אור אשר בסופו של דבר עזבה את ביתם באותו הלילה. לטענתה, היא ביקשה לבצע התחשבנות על הריהוט שנשאר בביתם אך גילתה שהם גנבו את רכושה ואין בכוונתם לשלם לה.

במהלך הדיון שהתקיים בשבוע שעבר בבית המשפט טענו הנתבעים כי אכן הזמינו את אור לגור אצלם מתוך רצון טוב לסייע לה במצוקתה. לטענתם, אור העבירה את חפציה אל ביתם והציגה זאת כמתנה עבורם. "היא אמרה לנו תבואו תקחו. אנחנו בהנחה שהיא נותנת לנו את הדברים האלה, הוצאנו מוביל על חשבוננו, הפסדנו ימי עבודה", תארו. "אנחנו בתמימותנו כשהאמנו שהדרים מתנה הרשנו לעצמו לתת לה הלוואות וכספים מתוך ידיעה שגם אם לא יוחזרו, אלו כספים שיועדו לרכישות ריהוט בשבילנו". עוד סיפרו כי באחת הפעמים הגיעו יחד עם אור לחנות בגדים ורכשו עבורה ביגוד. לטענתם, בסך הכל הלוו לאור כ-4,000 שקל ובנוסף שילמו על הוצאות הובלת הריהוט כ-1,500 שקלים.

"הם נראים תמימים, הם ממש לא, הם מפלצות ברמות", אמרה אור במהלך הדיון. לטענתה, היא הגישה כנגד הזוג תלונה במשטרה וכעת מתנהלת חקירה כנגדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות