אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סין רואה בחדשנות ישראל מודל לחיקוי" צילום: עמית שעל

The Leaders

"סין רואה בחדשנות ישראל מודל לחיקוי"

פיונה דרמון, שותפה בקרן ההון סיכון JVP, בשאלון אסוציאציות על האתגרים בניהול. אמרה על מובילאיי: "כבוד גדול לישראל. יזמים שהלכו נגד הזרם והובילו מהפכה בתעשייה מסורתית"

10.05.2017, 08:05 | שירות כלכליסט
סטארט־אפ ניישן

כשחברים נפגשים ומדברים על הרעיון הבא, ולא על המשחק של אתמול. רצון לשנות, רצון לחדש, רצון להביא למהפכה. יתרון יחסי של מדינת ישראל. החינוך וההשקעה בדור הבא הוא המפתח.

ישראלים במרחב העסקים הגלובלי

היתרון: חדורי מטרה, גמישים, בעלי יכולת להתמודד ולהשתלב ברגע האמת. החסרון: לפעמים מפגינים פחות פתיחות לשוני של האחר, לשוני בתרבויות ובאופן קבלת ההחלטות. מה שעובד אצלנו לא בהכרח עובד בתרבויות אחרות.

מנטור

בגיל 21 חבר נתן לי את הביוגרפיה של וורן באפט, ואני זוכרת שנשארתי ערה כל הלילה בזמן שקראתי אותה. הרגשתי שאני רוצה לשאוף להשפיע לפחות כמוהו על העולם. הוא באמת מודל לחיקוי מכיוון שהוא אדם שהשפיע רבות על כלכלות ושווקי העולם תוך כדי שמירה על צניעות ורגליים על הקרקע. הוא בעיני תמיד היה שם. סגירת המעגל שלי הייתה ב־2006 אחרי שהוא קנה את ישקר. זכיתי להיות מוזמנת לאירוע שנערך במלון קינג דייויד לאחר הרכישה, הייתי בת 33, וזכיתי לפגוש את אחד האנשים שהכי השפיעו על דרכי וגישתי לעולם העסקי ולחיים בכלל.

מימין: פיונה דרמון, שותפה ב־JVP, והסטודנטית ירדן אורן, צילום: עמית שעל מימין: פיונה דרמון, שותפה ב־JVP, והסטודנטית ירדן אורן | צילום: עמית שעל מימין: פיונה דרמון, שותפה ב־JVP, והסטודנטית ירדן אורן, צילום: עמית שעל

 

נשים מנהלות

חשיבה אחרת, מחוץ לקופסה, שונה מזו של הגברים. חשיבה והצעת פתרונות ממקום של win win - צריך למצוא פתרון, ופתרון לטובת כולם. ככל שיש יותר win, יש יותר שביעות רצון וסיפוק של המשתתפים בדיון.

סייבר

חתול ועכבר, כשצריך בכל רגע נתון לחשוב צעד קדימה. איומים מתמשכים ככל שהטכנולוגיה מתקדמת. מעבר ממגננה לחיזוי. לישראל יש יתרון בחיזוי, שינוי פרדיגמה.

סין

מעצמה עולמית שמחפשת להיות מובילה בחדשנות. רואה בישראל ובגישה לחדשנות ויזמות מודל לחיקוי. מדינה קטנה, כגודל שכונה בביגינג, מצליחה להוביל מהפכות בכל העולם.

מובילאיי

כבוד גדול לישראל, לירושלים ולאקדמיה הישראלית. יזמים שהלכו נגד הזרם הובילו מהפכה בתעשיית הרכב, שנתפסה כמסורתית מאוד. מסקנה - אפשר לחדש בכל תחום.

אקזיט

תרומה למדינת ישראל ביצירת מרכזי מצוינות, למשוך עוד גופים בינלאומיים להשקיע פה. מכפיל כוח.

אקסלרטורים

בוסר, התנעה, הצתה. צריך מנטורשיפ וליווי נכון כדי להפוך רעיון למציאות ומוצר לבר גיוס.  

הצלחה

סיפוק אישי בכל תחום. חשוב שההצלחה תהיה שלך - ולא מה שאתה חושב שמצופה. ליהנות מהמסע לא פחות מהתוצאה. אנחנו צריכים לשאוף לעבוד לטובת החברה או הארגון, אם אנחנו עסוקים בלמדוד את עצמנו מול האחר זה כמעט ריק מתוכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות