אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מולי אדן ודדי פרלמוטר מועמדים לתפקיד יו"ר רשות החדשנות

בלעדי לכלכליסט

מולי אדן ודדי פרלמוטר מועמדים לתפקיד יו"ר רשות החדשנות

אדן ופרלמוטר, שכיהנו כסגני נשיא באינטל העולמית, נמצאים ברשימה הסופית של המועמדים לתפקיד. התפקיד דורש תואר שני, אך השניים מחזיקים בתואר ראשון בלבד, ולכן אם ייבחרו על ידי ועדת האיתור יידרשו לקבלת אישור חריג מנציבות שירות המדינה

10.05.2017, 06:45 | גולן חזני

מולי אדן ודדי פרלמוטר - שכיהנו כסגני נשיא באינטל העולמית - הם שניים מהמועמדים הסופיים לתפקיד יושב ראש רשות החדשנות, כך נודע ל”כלכליסט”. ועדת האיתור של משרד הכלכלה בוחנת בימים אלה את מועמדותם של השניים, ובמקרה שתבחר באחד מהם היא תצטרך להגיש לנציבות שירות המדינה בקשה להחרגה. לפי דרישות התפקיד, יושב ראש הרשות חייב להיות בעל בתואר אקדמי שני, אך גם אדן וגם פרלמוטר מחזיקים רק בתואר ראשון, ועל כן הנציבות תדרש לדון בהחרגה במקרה וייבחרו.

אדן הוא בעל תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהטכניון, ובוגר קורס בניהול עסקי בכיר מהאוניברסיטה העברית שאינו מוכר כתואר. הוא החל את דרכו באינטל בשנת 1982, ובשנת 2003 עבר לעבוד במרכז של אינטל בארצות הברית. הוא כיהן שם במספר משרות בתחומי השיווק והניהול, כשבתפקידו האחרון שם היה סגן נשיא וראש קבוצת המחשבים הניידים ומחשבי השולחן של החברה. מדובר בחטיבה העסקית הגדולה ביותר של אינטל, עם מחזור מכירות המסתכם ב־32 מיליארד דולר בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

אדן שב לארץ ב־2012, והחל לכהן כנשיא אינטל ישראל. ב־2015 פרש מהחברה, עבר לייעץ לבנק הפועלים ולאחרונה אף מונה ליושב ראש הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה. ב־2012 נבחר על ידי המגזין פורבס לאחד מעשרת המוחות המבריקים בעולם בתחום הטכנולוגיה.

מולי אדן, צילום: אוראל כהן מולי אדן | צילום: אוראל כהן מולי אדן, צילום: אוראל כהן

כמעט מנכ”ל

 

דדי פרלמוטר הוא בעל תואר ראשון בהנדסת חשמל, גם כן מהטכניון. הוא שימש כסגן נשיא ומנהל המוצרים הראשי של החברה, והיה אחראי בכך לפיתוח הטכנולוגי של שבבי החברה למחשבים אישיים, מחשבים ניידים ושרתים. הוא אף היה אחראי במסגרת התפקיד לקשר של החברה עם הענקיות איתה שיתפה פעולה, דוגמת אפל, מיקרוסופט, טושיבה ואסוס.

פרלמוטר היה מועמד לתפקיד מנכ"ל אינטל העולמית, אך לאחר שבריאן קרזניץ’ מונה לכך בשנת 2013 הוא החליט לפרוש מהחברה ולחזור לישראל. מאז הוא משמש כדירקטור במלאנוקס ויושב ראש המכון לחדשנות. לאחרונה הוא החל לפעול להקמת קרן השקעות בחברות הייטק בוגרות.

הוויתור של פסברג

 

רשות החדשנות, שהחלה לפעול ב־2016, היא הגוף המרכזי לניהול התמיכה הממשלתית בחדשנות של התעשיה הישראלית. היא החליפה את לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה, שהיושב ראש האחרון שלה היה אבי חסון. לפני כארבעה חודשים מונה אהרון אהרון - המנכ”ל היוצא של מרכז הפיתוח של אפל בישראל - למנכ”ל הראשון של הרשות החדשה.

על פי החוק לעידוד מחקר, פיתוח וחדשנות טכנולוגית בתעשייה, יושב ראש רשות החדשנות משמש חבר ויושב ראש של מועצת הרשות, וכן חבר ויושב ראש של ועדות המחקר.

דדי פרלמוטר , צילום: אלעד גרשגורן דדי פרלמוטר | צילום: אלעד גרשגורן דדי פרלמוטר , צילום: אלעד גרשגורן

תפקידו, בין היתר, הוא לייעץ לממשלה ולעקוב אחר התהליכים והשינויים בחדשנות הטכנולוגית בישראל ומחוצה לה, לרבות השפעתם על יצירת מקומות עבודה וצמצום פערים חברתיים-כלכליים.

מנכ”לית אינטל ישראל לשעבר מקסין פסברג עמדה להתמנות לתפקיד יושבת ראש רשות החדשנות בחודש מרץ האחרון, לאחר שהגישה את מועמדותה בעידודו של שר הכלכלה אלי כהן.

אולם, באותה תקופה רכשה אינטל את מובילאיי הישראלית, ונשיא אינטל העולמית הגיע לארץ ושכנע את פסברג להישאר בחברה ולהוביל את המיזוג עם מובילאיי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות