אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולט דיסני: הפארקים פורחים, ESPN שוב דשדשה  צילום: Carl Court

וולט דיסני: הפארקים פורחים, ESPN שוב דשדשה

דיסני סיימה את הרבעון הראשון עם עלייה של 11% ברווח ל-2.39 מיליארד דולר - הכנסות הפארקים צמחו ב-9% ל-4.3 מיליארד דולר. ESPN תשיק ערוץ דיגיטלי מותאם העדפות משתמש

10.05.2017, 11:30 | שירות כלכליסט

וולט דיסני סוגרת רבעון מוצלח בכל החטיבות, ו"כנהוג" בשנים האחרונות, מדברת לאחר הדוחות בעיקר על התוצאות החלשות של ESPN, ערוץ שידורי הספורט שבבעלות ענקית המדיה האמריקאית.  

קראו עוד בכלכליסט

דיסני דיווחה על עלייה של 3% בהכנסות ברבעון הראשון ל-13.34 מיליארד דולר, ועלייה של 11% ברווח ל-2.39 מיליארד דולר. הכנסות פעילות הכבלים עלו ב-3% ל-4.06 מיליארד דולר, בעוד שהרווח התפעולי של הפעילות ירד ב-3% ל-1.79 מיליארד דולר. במסגרת זו ירידה בהכנסות וברווח התפעולי של ESPN (בעיקר על רקע העלות הגבוהה של שידורי ה-NBA ופוטבול קולג'ים) קוזזה בעלייה בתוצאות ערוצי דיסני.

תחום הפארקים רשם עלייה של 9% בההכנסות ל-4.3 מיליארד דולר ועלייה מרשימה של 20% ברווח התפעולי ל-750 מיליון דולר. מספר המבקרים עלה ב-4% והפארק בשנגחאי שנפתח ביוני שעבר סיים לראשונה רבעון עם שורה תחתונה חיובית. בימים הקרובים צפוי הפארק לחצות את סף 10 המיליון מבקרים.

פארק דיסני בשנגחאי , צילום: רויטרס פארק דיסני בשנגחאי | צילום: רויטרס פארק דיסני בשנגחאי , צילום: רויטרס

פעילות הסרטים רשמה ירידה של 1% בהכנסות ל-2.03 מיליארד דולר, בעוד שהרווח התפעולי טיפס ב-21% ל-656 מיליון דולר. מדובר בנתונים מפתיעים לטובה, לאור ההצלחה הגדולה שרשמה דיסני ברבעון המקביל עם הסרט הכוח מתעורר מסדרת מלחמת הכוכבים. נתוני הרבעון המדווח זכו לתרומה גדולה מצד הסרט היפה והחיה, ומהביקושים לגרסאות ה-DVD של מואנה.

הקשיים ב-ESPN

שבועיים לאחר שרשת ESPN יצאה במהלך פיטורים שכלל כמה מבכירי התחנה (ובסה"כ פיטורי 100 מ-8,000 עובדיה), הודיעה אתמול וולט דיסני על תוכנית להשקת שירותי מנויים דיגיטליים של הערוץ, שיתמקדו בהעדפות הענף, הקבוצה או האזור של המנוי. ההודעה יצאה על רקע הקשיים המתמשכים עמם מתמודד הערוץ (והאתר המלווה) שבבעלות דיסני - בחמש השנים האחרונות ירד מספר המנויים של ESPN בכבלים מ-99 מיליון ל-87.44 מיליון.

מנכ"ל וולט דיסני רוברט איגר (Robert Iger) הקדיש גם הפעם את מרבית שיחת הוועידה עם המשקיעים לעתידה של ESPN. דיסני כבר הודיעה כי הערוץ מתכוון להשיק עד סוף השנה שירותי שידור במתכונת הדומה לנטפליקס, אך אתמול פרסמה לראשונה את כוונתה הערוץ לפתוח שירותים מותאמים על פי העדפות המשתמש.

ESPN, צילום: אימג ESPN | צילום: אימג'בנק, Gettyimages ESPN, צילום: אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות