אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו על סגירת רשות השידור: "נעשה בצורה לא מכובדת" צילום: אוהד צויגנברג

נתניהו על סגירת רשות השידור: "נעשה בצורה לא מכובדת"

מלשכתו נמסר: "ראש הממשלה שמע על כך בתקשורת. הדבר נעשה לא על דעתו ולא בידיעתו, מה גם שאינו מוסמך לקבל החלטה מסוג זה"

10.05.2017, 14:11 | אדריאן פילוט
ראש הממשלה בנימין נתניהו התבטא לראשונה על הסגירה הפתאומית של רשות השידור ומסר, כי "ההחלטה לסגור את רשות השידור באופן שבו נעשתה הייתה לא מכבדת ולא מכובדת. מלשכתו נמסר עוד כי "ראש הממשלה שמע על כך בתקשורת. הדבר נעשה לא על דעתו ולא בידיעתו מה גם שאינו מוסמך גם לקבל החלטה מסוג זה. ראש הממשלה היה זה שנלחם על כך שחברת החדשות של הערוץ תמשיך לשדר ושכמה שיותר עובדים ייקלטו בגוף התקשורת החדש"

קראו עוד בכלכליסט

כאמור, מהדורת מבט של הערוץ הראשון שודרה אתמול (ג') בפעם האחרונה - לאחר 49 שנים. היום חדל הערוץ הראשון משידוריו להוציא את חצאי הגמר והגמר של האירוויזיון, ותחנות הרדיו משדרות מוזיקה בלבד. על הסגירה הודיע כונס הנכסים הרשמי, פרופ' דוד האן, שהוא המפרק של הרשות, זאת בעקבות ההחלטה בכנסת שתאגיד השידור הציבורי יחל בשידוריו ביום שני הקרוב, ה-15 במאי. הכונס העביר לתאגיד 180 עובדי טלוויזיה, 150 עובדי רדיו ו-87 עובדי השידורים בערבית. 20 עובדים יושארו בטלוויזיה לצורך שידור האירוווזיון.

כונס הנכסים הרשמי ומפרק רשות השידור, דוד האן, צילום: נמרוד גליקמן כונס הנכסים הרשמי ומפרק רשות השידור, דוד האן | צילום: נמרוד גליקמן כונס הנכסים הרשמי ומפרק רשות השידור, דוד האן, צילום: נמרוד גליקמן

בהמשך לגלי הביקורת שספג אמש (ג') הכנ"ר בתפקידו כמפרק רשות השידור, על כך שהנחית הוראה על החשכת המסך כשעה וחצי לפני מהדורת מבט ולא אפשר לעובדים להיערך לפרידה ראויה, העביר הבוקר דוד האן מכתב לכל עובדי רשות השידור, ובו הסביר כי לוח הזמנים הקצר שנוצר הוא זה שהוביל להחלטה.

לפי המכתב, משנקבע אתמול באופן סופי כי התאגיד יתחיל לשדר ב-15 לחודש, ובמטרה להעביר בצורה מסודרת את שרביט השידור הציבורי מכאן ואילך לתאגיד השידור הישראלי, "בשל כך, ומכיוון שנותרו לתאגיד שלושה ימי עבודה בלבד לשם היערכות עם עובדי הרשות שעוברים לתאגיד להמשך השידור הציבורי, עקב פניית תאגיד השידור הישראלי ופניות ועדת הכנסת העוסקות בנושא, נעניתי בלב כבד, אך משיקולי אחריות מקצועית ותפעולית, לבקשה להעברת העובדים אל התאגיד היום", כתב האן והוסיף כי זאת, "לשם הבטחת רצף השידור הציבורי כבר בראשית השבוע הקרוב". לפי האן במכתב, "לא קלה היא סגירת שידורי רשות השידור, קשה היא הפרידה, כואב הוא הסוף, אך זו מצוות המחוקק ועלינו לקבלה בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הקוזק הנגזל
מאחורי הקלעים , נתניהו הוא שעומד מאחורי סגירת רשות השידור ופגיעה בפרנסתם של מאות עובדים מצוינים , והכל בגלל הגחמות שלו ותסביך הרדיפה שלו שהולך ומתעצם ככל שהכהונה שלו מתארכת . כלפי חוץ הוא מעוות את הפרצוף בעצב ומוציא נאקות ויבבות בנוסח הקוזק הנגזל . ממש ים של דמעות חנקו את גרוני למראה וערפלו את עיני .....מרוב צחוק ... חה חה חה חה....ארדואן בטורקיה מה אתה אומר עכשיו ? יש לך פרטנר חדש כלבבך במזרח התיכון . אתה כבר לא לבד !
מינסקי  |  10.05.17
לכל התגובות