אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הקוד האתי החדש של פיפ"א הוא אות מתה" צילום: אי פי איי

"הקוד האתי החדש של פיפ"א הוא אות מתה"

פיפ"א פיטרה את החוקר המיוחד שמינתה ואת השופט שהיה אמור לשפוט בוועדת האתיקה של הארגון

10.05.2017, 14:58 | שירות כלכליסט
פיפ"א פיטרה את החוקר המיוחד שמינתה ואת השופט שהיה אמור לשפוט בוועדת האתיקה של הארגון.

קראו עוד בכלכליסט

"מאות מקרים" של שחיתויות ועבירות בפיפ"א נחקרו על ידי קורנל בורבלי, החוקר המיוחד והאנס יואכים אקרט, השופט הגרמני שמונה לראשות וועדת החקירה. בחלק מהמקרים היו מעורבים בכירים בארגון. "הפיטורים שלנו הם מכה למלחמה נגד שחיתות", מסרו השניים לעיתונות. מאות מקרים לא ייחקרו ולפי הצמד: "המשמעות היא סיום דה פקטו של ניסונות הרפורמה של פיפ"א".

ב-2015, לאחר פיצוץ פרשות השחיתות בארגון הספורט המושחת ביותר, מונו השניים על ידי ועדת אתיקה עצמאית של הארגון. השניים הצליחו להרחיק חלק מהמושחתים שנתפסו, אך ביום שלישי בלילה פוטרו. זאת למרות שהנשיא בשנה האחרונה, ג'יאני אינפנטינו, נחוש "להעביר רפורמה אתית" בפיפ"א.

ג ג'יאני אינפנטינו, נשיא פיפ"א | צילום: אי פי איי ג

בורבלי השווייצרי מאמין שמדובר בפיטורים פוליטיים: "חקרנו כמה מאות מקרים וכמה מאות מקרים טרם נחקרו", אמר. "הפיטורים שלנו לא באינטרסים של פיפ"א או של מינהל תקין". לפי בורבלי, "המצב החדש מחליש וגורם למוגבלות של ארגון הכדורגל העולמי. הקוד האתי החדש של פיפ"א הוא אות מתה".

בפיפ"א לא נתנו הסברים לפיטורים, רק ציינו ש"הסיבה לפיטורים לא היתה פוליטית", לפי סגן נשיא פיפ"א, ויקטור מונטאלייני. הוא מתח ביקורת על דבריהם: "קצת לא נעים כששופטים מתחילים לדבר בתקשורת, במהלך התפקיד שלהם או אחרי. אני חושב שזה קצת לא מקצועי. הם צריכים לעבוד בצורה צנועה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות