אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים גינדי האריכו את הצעתם לרכישת אפריקה מגורים ב-5 ימים צילום: אלי דסה

פרסום ראשון

האחים גינדי האריכו את הצעתם לרכישת אפריקה מגורים ב-5 ימים

תוקף הצעה שפג היום הוארך עד ליום שני הקרוב בערב; כדמי רצינות להשלמת העסקה העמידה החברה לטובת נציגויות ונאמני האג"ח ערבות בנקאית אוטונומית בסך 15 מיליון שקל - ערבות תחולט אוטומטית במקרה וגינדי לא תשלים את העסקה ותחזור בה מהצעתה

10.05.2017, 18:59 | גולן חזני
גינדי ישראל שבבעלות חמשת האחים לבית גינדי האריכה את תוקף הצעתה לרכישת אפריקה ישראל מגורים עד ליום שני הקרוב בערב. ההצעה עמדה לפקוע היום (ד') וניתנה למעשה כשהנציגות קרובה לחתימה על הסדר עם מוטי בן משה ושותפו לב לבייב. המחזיקים מנסים במקביל להביא להצעה מחייבת של האחים סיידוף ושל לארי מייזל האמריקני כדי להתחרות בהצעה של בן משה אולם עד כה ללא הצלחה. הנציגות היא שביקשה מגינדי להאריך והצדדים סיכמו כי מדובר במועד סופי.

קראו עוד בכלכליסט

הצעתה של גינדי, שנחשפה לראשונה בכלכליסט, היא לרכוש 74.22% ממניות אפריקה ישראל מגורים לפי שווי חברה 1.120 מיליארד גבוהה ב-35% מהונה העצמי בספרים העומד על סך 825 מיליון שקל וגבוהה ב-13% משווי החברה בבורסה. גינדי תשלם 830 מיליון שקל עבור המניות ללא בדיקת נאותות בעסקת "As is".

כדמי רצינות להשלמת העסקה העמידה גינדי ישראל לטובת נציגויות ונאמני האג"ח ערבות בנקאית אוטונומית בסך 15 מיליון שקל - ערבות תחולט אוטומטית במקרה וגינדי לא תשלים את העסקה ותחזור בה מהצעתה. גינדי הציעה לשלם באופן מיידי 350 מיליון שקל ויתרת התשלומים על פני 5 שנים בריבית שנתית 2.7%. כבטוחה ליתרת התשלומים תשעבד גינדי את המניות הנרכשות והדיבידנדים בגינן. מדובר בפריסה רחבה של תשלומים שאיננה תואמת את דרישות מחזיקי האג"ח שמעדיפים להיפגש עם המזומן בפרק זמן מהיר בהרבה.

בנוסף מדובר בעסקה עם קושי טכני שכן היא מחייבת השתלטות של המחזיקים על הנכסים של אפריקה ישראל ואישור של דירקטוריון דניה סיבוב למכירה. דניה חייבת 320 מיליון שקל לבנק דיסקונט שישולמו עם מכירת המניות וכן צפוי תשלום מיסים בסך קרוב ל-100 מיליון שקל בגין העסקה.

גינדי החזקות, צילום: אלי דסה גינדי החזקות | צילום: אלי דסה גינדי החזקות, צילום: אלי דסה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות