אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאגיד השידור: כספי הדחייה יכלו לסדר לעובדים פיצויים מוגדלים צילום: עמית שעל

תאגיד השידור: כספי הדחייה יכלו לסדר לעובדים פיצויים מוגדלים

הדחייה של הקמת התאגיד מינואר, שנעשתה במטרה לאפשר לנתניהו לנסות ולהפיל את התאגיד, או לפחות את מנהליו, עלתה למשלמי המסים 160 מיליון שקל

11.05.2017, 07:59 | עמרי מילמן

שמירת המסגרת התקציבית של התאגיד היתה בראש סדר העדיפויות של שר האוצר משה כחלון ולמעשה המנדט היחידי של פקידי האוצר. בסופו של דבר בזווית הזו, לפחות על הדף, נרשם ניצחון. הדחייה של הקמת התאגיד מינואר, שנעשתה במטרה לאפשר לנתניהו לנסות ולהפיל את התאגיד, או לפחות את מנהליו, עלתה למשלמי המסים 160 מיליון שקל. סכום שאם היה למשל פשוט מועבר למשפחות המפוטרים היה מאפשר להן לקבל פיצויים שהעובד הממוצע יכול רק לחלום עליהם.

קראו עוד בכלכליסט

התאגידים החדשים עייף ומפוצל, השידור הציבורי החדש עולה לאוויר בזמן שאנשי רשות השידור נפרדים מתחנות הרדיו ומערוץ 11, אנשי "כאן" ותאגיד החדשות מנסים להתמודד עם הכאוס שכפה עליהם הפיצול של הרגע האחרון. בלי מנכ"ל קבוע וכשתוכניות האקטואליה בהרצה, עליית התאגידים לאוויר ביום שני הקרוב תהיה מאתגרת אביב גוטר, 5 תגובותלכתבה המלאה

בסופו של דבר הצליחה ההתעקשות על המסגרת התקציבית שנקבעה כבר בחוק לפיה תקציב התאגיד יעמוד על 650 מיליון שקל יחד עם הכנסות שירוויח מחסויות ופרסומות שמוערכות ב־80–90 מיליון שקל. בתזכיר החוק שמסדיר את הקמת התאגיד החדש מדגיש משרד האוצר שכל סטייה מהעקרונות של ההסכם בין כחלון לנתניהו יביא לפריצה של אותה מסגרת תקציבית.

כך למשל הגדלת היקף כוח האדם מעבר לתכנון המקורי או ניהול מטה כפול יביאו לפריצה תקציבית. אלא שמאחר והחוק אוסר את זה, ההערכות בממשלה הן שכל חריגה בהוצאות התפעול יבואו למעשה על חשבון התוכן עצמו.

אם יהיה צורך לממן בעל תפקיד כלשהו בתאגיד החדשות החדש, שלא היה נחוץ קודם, יידרש התאגיד לממן זאת מהכספים שהוקצו במקור לתוכן – הפקות מקור או רכישת תכנים מאולפני חיצוניים כמו אולפני הרצליה.

בהשוואה לימיה העליזים של רשות השידור אז עמד תקציבה על יותר ממיליארד שקל, כאשר מחצית ממנו נועדה לממן משכורות שהגיעו לסכומי עתק, התקציב של התאגיד אמור להיות מרוסן כך או כך. לשם השוואה, עלות כוח האדם בשני התאגידים עומדת על 190 מיליון שקל. אולם ייתכן שבהמשך יאפשרו דרך תוספות תקציביות או הגדלת היקף הפרסומות להרחיב לאורך הדרך את המסגרת התקציבית של התאגיד.  

הפגנה של עובדי רשות השידור , צילום: עמית שעל הפגנה של עובדי רשות השידור | צילום: עמית שעל הפגנה של עובדי רשות השידור , צילום: עמית שעל

אולם לאור כך שבסופו של דבר המתווה שאושר רחוק מלהיות מה שראש הממשלה נתניהו או יו"ר הקואליציה דוד ביטן קיוו, ובה בעת כחלון חזר בכל הזדמנות שיכל כי לא יאפשר פירצה תקציבית, לא נראה כי בקונסטלציה הפוליטית הנוכחית יש מי שיאפשר לזה לקרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות