אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "מביך לראות את העבודה מחרבת את הסיכוי של צעירים לדירה" צילום: יאיר שגיא

כחלון: "מביך לראות את העבודה מחרבת את הסיכוי של צעירים לדירה"

בנאומו בכנסת האשים הערב שר האוצר את המחנה הציוני ויש עתיד: "רכבתם לכנסת על גב המחאה, מעמד הביניים האמין לכם, ועכשיו אתם הולכים נגדו לבית המשפט?". המחנה הציוני: "כחלון מחפש אשמים בכישלון שלו בהורדת מחירי הדיור"

10.05.2017, 22:58 | עמרי מילמן ואדריאן פילוט

"משמעות הביטול של חוק מס דירה שלישית היא למנוע דירה מהזוגות הצעירים", כך אמר הערב שר האוצר משה כחלון בנאום בכנסת. זוהי התייחסותו הראשונה של שר האוצר להחלטת בג"ץ להעביר את הכדור לממשלה, שנתבקשה להגיב לאפשרות להחזרת חוק מס דירה שלישית לדיון בוועדת הכספים.

כחלון רואה בהחזרת החוק לכנסת מהלך שיוביל לביטולו הלכה למעשה, ומאשים את המחנה הציוני ואת יש עתיד (שהגישו את העתירה לבג"ץ) בניסיון לחסל את החוק, ובכך למנוע מהזוגות הצעירים את האפשרות להשיג דירה. "מביך לראות את מפלגת העבודה עומדת בבית המשפט ומנסה לשכנע את השופטים לקבל החלטה שמחרבת את הסיכוי של הזוגות הצעירים להגיע לדירה", אמר כחלון הערב בכנסת.

שר האוצר משה כחלון, צילום: צביקה טישלר שר האוצר משה כחלון | צילום: צביקה טישלר שר האוצר משה כחלון, צילום: צביקה טישלר

"אני רואה את ההתנגדות של יש עתיד ומפלגת העבודה למס דירה שלישית ופשוט מסרב להאמין. יש כאן 3 שורות של חברי כנסת שרכבו לכנסת על גבי המחאה החברתית. מעמד הביניים האמין לכם ושלח אתכם לייצג אותו בכנסת ואתם הולכים נגדו לבית המשפט?! אתם הלכתם לבית המשפט בשביל לוודא שלזוגות הצעירים לא תהיה דירה לעולם. את החוק הזה דרשו הצעירים שיצאו לרחובות", הוסיף כחלון. "אתם מדברים על דורסנות של הליכי החקיקה בכנסת? אנחנו מגינים על הזוגות הצעירים מפני הדורסנות שלכם. אתם הולכים עם האנשים החזקים שיש להם 4 ו-5 דירות כי אתם פשוט מפחדים", הוא סיכם.

מוקדם יותר פורסם ב"כלכליסט" כי כחלון החליט שלא להחזיר את החוק לכנסת שכן הוא סבר כי החוק, בנסיבות הפוליטיות הנוכחיות – לא יעבור.

במחנה הציוני לא נשארו חייבים ומסרו בתגובה לאמירות הקשות שהטיח שר האוצר כחלון כי "כחלון מחפש אשמים בכשלון שלו בהורדת מחירי הדיור ובהשגת דיור לצעירות וצעירים. חוק מיסוי דירה שלישית, שבכלל לא נכנס לתוקף, הוא חוק שבקושי מתייחס לשולי בעיית מחירי הדיור ואין בו ולו קמצוץ השפעה על מחירי הדיור. יודעים זאת כל מומחי הנדלן ויודע זאת גם כחלון עצמו". "לכן" מסבירים במחנה הציוני "כחלון מצא בבג"צ הזדמנות לרדת מהעץ, ובמקום להחזיר את החוק לדיון מהותי וענייני בכנסת, הוא בוחר להאשים אחרים בכשלון המהדהד שלו. אנו מציעים לכחלון להתמקד בעבודה שלו ובמטרת העל של הורדת יוקר המחייה ומחוייבים לתמוך בכל מהלך שיוביל לפתרון אמיתי לציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
את הפיתרון למצוקת הדיור העלה מאיר שטרית בזמנו
ביבי "זרק אותו מכל המדרגות" את הרעיון. מדינת ישראל צריכה לתת את האדמה לקבלנים שיבנו דירות שימכרו בעלות הבניה פלוס רווח סביר לקבלן. את האדמה עליה נבנה הבית, המדינה תחכיר לדייר בעלות נמוכה לחמישים שנה. אם עלות הבניה כולל רווח היא 10,000 ש"ח למ"ר, דירה בת 100 מר' תימכר במיליון ש"ח, מחיר סביר. זוג צעיר שיקנה את הדירה יחתום חוזה מול המדינה וישלם 300-400 ש"ח לחודש בגין הקרקע. אבל מה לעשות שהמדינה רוצה את כל הכסף כאן ועכשיו במזומן ביד!!! לעולם לא יורידו את מחירי הדירות.
מאיר  |  11.05.17
15.
החוק הזה נועד מראש לייצר מלאכותית מחזורי עסקאות נדלן כדי שהאוצר ישאב את האחוזים שלו -
זה חוק מתחכם: מצד אחד לקרוע את מי שמחזיק דירה נוספת ומצד שני משאבת כספים מהמוכר - מס שבח (גם אם מוקטן) ומהקונה - מס רכישה נשכני (שכחלון הגדיל וגרם להתייקרות הדירות). לו החוק היה עובר, היה מכניס לאוצר כ-2-3 מליארד שח לאוצר מכל הכיוונים. זאת הסיבה שכחלון היה אובססיבי לחוק. הההתנהלות של כחלון מדאיגה מאד גם בנושאים נוספים. שר האוצר הינו פופליסט שעובד למע הרייטינג של עצמו.
פלורליסט  |  11.05.17
12.
כחלון לא הקשבת ליועץ המשפטי לכנסת וכעת אתה מאשים את האפוזיציה
זה מגוחך ששר אוצר שלמד משפטים לא לוקח אחריות על שבחר להתעלם מן האזהרות של היועץ המשפטי לכנסת, וכעת החוק שלו עשוי להתבטל. והכי מגוחך שבמקום לקבל את הביקורת של השופטים ולהשלים את החקיקה בכנסת בעזרת חבריו לקואליציה הוא משתלח האופוזיציה. כנראה שהוא יודע שביטן, נתניהו, ליברמן ובנט לא תומכים בו, כי אחרת מה הבעיה לתקן את מה שצריך?
דודו  |  11.05.17
לכל התגובות