אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמים בספורט? ולדימיר פוטין מעוניין לארח אולימפיאדה צילום: רויטרס

סמים בספורט? ולדימיר פוטין מעוניין לארח אולימפיאדה

נשיא רוסיה אמר כי המדינה עשויה להגיש הצעה לאירוח אולימפיאדה: "סוצ'י עשויה להיות מועמדת"; במקביל ניסה להרגיע את החששות משערוריית הסמים המתמשכת במדינה

11.05.2017, 11:03 | שירות כלןכליסט
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר כי המדינה עשויה להגיש הצעה לאירוח אולימפיאדה עתידית, וניסה להרגיע את החששות משערוריית הסמים המתמשכת במדינה. לדבריו, רוסיה נקטה צעדים "בלתי הפיכים" כחלק ממאמצי הרפורמות.

קראו עוד בכלכליסט

פוטין. פוטין התייחס כאמור בדבריו למאמצים המתמשכים למגר את תופעת הסמים במערכת הספורט הרוסית., צילום: רויטרס פוטין. פוטין התייחס כאמור בדבריו למאמצים המתמשכים למגר את תופעת הסמים במערכת הספורט הרוסית. | צילום: רויטרס פוטין. פוטין התייחס כאמור בדבריו למאמצים המתמשכים למגר את תופעת הסמים במערכת הספורט הרוסית., צילום: רויטרס

לפי פוטין, סוצ'י שבה התקיימה אולימפיאדת החורף ב-2014, עשויה להיות מועמדת לאירוח אולימפיאדת קיץ. אתרים נוספים ברחבי המדינה, ביניהם הבירה מוסקבה, עשויים להילקח בחשבון גם כן. מוסקבה אירחה את אולימפיאדת הקיץ היחידה שהתקיימה ברוסיה ב-1980.

"מלבד בירת המדינה, יש לנו כמה ערים שהן בעלות פוטנציאל לארח אולימפיאדה", אמר פוטין לסוכנות הידיעות AP. "יש את סוצ'י, כמובן, אך גם את סנט פטרבורג וייתכן שגם קאזן. אנחנו לא נצא עדיין בהצהרות ספציפיות. ב-2014 המדינה שלנו אירחה בהצלחה את אולימפיאדת החורף בסוצ'י. אולם, איני שולל את האפשרות שרוסיה תחליט להיכנס שוב לתהליך הבחירה עבור הזכות לארח אולימפיאדה נוספת".

פוטין התייחס כאמור בדבריו למאמצים המתמשכים למגר את תופעת הסמים במערכת הספורט הרוסית.

פדרציית האתלטיקה של רוסיה הושעתה על ידי התאחדות האתלטיקה הבינלאומית (IAAF) בנובמבר 2015 לאחר שחקירה עצמאית שערכו בסוכנות למלחמה בסמים בספורט (WADA) מצאה ראיות לסימום בחסות המדינה. ההשעיה הייתה בתוקף בזמן אולימפיאדת ריו בקיץ שעבר, כך שמרבית האתלטים הרוסים לא היו יכולים להתחרות.

הנבחרת הרוסית עומדת בפני השעיה פוטנציאלית מאולימפיאדת החורף בשנה הבאה בפיונגצ'אנג, דרום קוריאה, אך פוטין אמר כי המדינה תמשיך לעבוד על מנת לעמוד בדרישות של WADA ושל התאחדות האתלטיקה, כדי להבטיח שהספורטאים הרוסים יוכלו להתחרות. "אני מאמין שהתהליך החיובי בו פצחנו ליישום רפורמות נגד סמים הוא בלתי הפיך", אמר. "עלינו להקשיב למה ש-WADA אומרים, כי עלינו להודות שיש לנו כמה מקרים מוכחים של צריכת סמים. זה לא מקובל. נעשה כל האפשר כדי לבצע עבודה יעילה ופורייה עם כל השותפים שלנו, כולל WADA והוועד האולימפי הבינלאומי. אני מקווה שיש להם את אותן כוונות".

פוטין הדגיש כי הממשלה הרוסית לא הייתה מעורבת בשערורייה, והמדינה מחויבת למאמצים נגד הסמים. "רוסיה מוכנה לשיתוף פעולה פתוח ומתמיד להקמת מערכת עולמית נגד סמים", הוסיף. "ושוב, אני רוצה לחזור על מה שתמיד אמרנו: לרוסיה מעולם לא הייתה ולעולם לא תהיה מערכת בחסות המדינה המעודדת צריכת סמים. להיפך, אנחנו נילחם בסמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות