אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מיילן: הרווח התעלה על הציפיות, ההכנסות אכזבו

חברת הפארמה דיווחה אתמול על הכנסות של 2.72 מיליארד דולר ורווח של 93 סנט למניה - תחזיות השוק עמדו על 2.84 מיליארד דולר ורווח של 92 סנט למניה

11.05.2017, 11:41 | דרור רייך

מיילן מסיימת את הרבעון הראשון עם שורה תחתונה חיובית - רווח שהתעלה על ציפיות האנליסטים - ושורה עליונה מעט פחות מלהיבה.  

קראו עוד בכלכליסט

מהדוחות שפורסמו אתמול עולה כי מיילן סיימה את הרבעון עם עלייה של 24% בהכנסות ל-2.72 מיליארד דולר, כאשר הציפיות בשוק עמדו על 2.84 מיליארד דולר. מיילן לא מפרטת את נתוני המכירות של תרופת הדגל אפיפן כתמהיל מההכנסות.

בשורה התחתונה הציגה מיילן רווח נקי של 500 מיליון דולר, או 93 סנט למניה, גבוה בסנט אחד מתחזית האנליסטים שעמדה על 92 סנט ומול רווח של 386 מיליון דולר או 76 סנט למניה ברבעון המקביל.

הצמיחה של מייל הגיע בעיקר מרכישתה של מדה השוודית, אותה רכשה ב־7.2 מיליארד דולר או 9.9 מיליארד דולר כולל החוב, באמצעות מזומן ומניות. מיילן רכשה את מדה בתחילת אוגוסט.

חברת הפארמה נמצאת כעת בתוכנית התייעלות גלובלית שכוללת פיטורי עובדים, ונמצאת בעין הסערה בארה"ב - ביקורת חריפה נמתחה על מיילן בעיתונות ובקונגרס, בשל תמחור לא הוגן של תרופת האפיפן לטיפול באלרגיות. החקירה בנושא עדיין מתנהלת על ידי בית הנבחרים בארה"ב.

רוברט קורי, שמכהן כיו"ר לא פעיל של החברה, השתכר בשנה שעברה קרוב ל-100 מיליון דולר, והיה בין 100 מקבלי השכר הגבוהים ביותר בקרב החברות הציבוריות בוול סטריט. השכר שהועבר לקורי לא כולל סכום של 66.3 מיליון דולר שהועבר לו כמענקי פרישה ובתשלומים נוספים בעקבות מעברו מתפקיד יו"ר בפועל ליו"ר לא פעיל. בשל כך, השכר הכולל של קורי ב-2016 מסתכם ב-164 מיליון דולר בקירוב. למרות שאין לו בימים אלה תפקיד פעיל, ימשיך קורי לקבל 1.8 מיליון דולר בשנה מהחברה. הוא גם קיבל יחידות השתתפות בשווי של 37 מיליון דולר, שאת רובן יוכל לפדות במהלך שנת 2019.

 

הת הת'ר ברש מנכ"לית מיילן | צילום: cnbc הת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות