אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: הרווח התעלה על תחזיות השוק - ירידה של 4% במכירות הקופקסון צילום: בלומברג

טבע: הרווח התעלה על תחזיות השוק - ירידה של 4% במכירות הקופקסון

ההכנסות עלו ב-17% ל-5.6 מיליארד דולר, הרווח הנקי המתואם עמד על 1.1 מיליארד דולר. חברת הפארמה אישרה את התחזיות השנתיות וציינה כי היא בודקת אפשרויות למכירת נכסים, בין היתר את חטיבת רפואת הנשים

11.05.2017, 14:06 | מיקי גרינפלד ודרור רייך

יצרנית התרופות טבע מסכמת את הרבעון הראשון של 2017 עם הכנסות של 5.6 מיליארד דולר, עלייה של 17% בהשוואה לרבעון המקביל, ומעט מתחת לצפי האנליסטים שעמד על 5.69 מיליארד דולר. העלייה מיוחסת ברובה להכללת מכירות אקטביס, חטיבת הגנריקה שנרכשה מאלרגן (הרכישה הושלמה באוגוסט 2016).

השורה התחתונה התעלתה על ציפיות השוק: הרווח על בסיס GAAP עמד על 580 מיליון דולר או 57 סנט למניה, בהשוואה ל-570 מיליון דולר או 62 סנט למניה ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם על בסיס non-GAAP עמד על 1.1 מיליארד דולר או 1.06 דולר למניה, כאשר הצפי עמד על  1.03 דולר למניה. החברה אישרה את התחזיות השנתיות, על אף הקשיים והתחרות בשוק הגנרי.   

קראו עוד בכלכליסט

הרווח התפעולי הרבעוני (GAAP) עמד על 900 מיליון דולר, מול 1.2 מיליארד ברבעון הראשון של 2016 - ירידה של 23%. שיעור הרווח התפעולי עמד על 15.9%, בהשוואה ל-24.2% ברבעון המקביל. הEBITDA (רווח תפעולי על בסיס non-GAAP) עלה ב-9% ל-1.8 מיליארד דולר, בהשוואה ל-1.6 מיליארד דולר ברבעון המקביל.

החברה רשמה ברבעון הוצאות ארגוניות של 130 מיליון דולר, סכום שיועד ברובו לאינטגרציה של אקטביס בטבע. כמו כן נרשמו לה הוצאות של 64 מיליון דולר להתאמות מלאי נרכש, שנבעו מהעסקה האמורה לרכישת אקטביס.

מכירות הקופקסון הסתכמו ב-970 מיליון דולר, ירידה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל. מכירות התרופה בארה"ב רשמו נסיגה של 5% ל-782 מיליון דולר. ההכנסות מפעילות הגנריקה טיפסו ב-24% ל-3.1 מיליארד דולר - בזכות האיחוד של פעילות אקטביס.

במקביל לפרסום הדוחות אישרה טבע כי היא בוחנת מכירות נכסים, ובכלל זה מכירת חטיבת רפואת הנשים, התרופות האונקולוגיות ופעילות התרופות לכאב באירופה. טבע עדכנה עוד כי מייקל מקלאן ישמש כסמנכ"ל כספים זמני בעקבות עזיבתו של אייל דשא.  

מכירת הנכסים מיועדת לצמצם את החוב הענק שעמו מתמודדת טבע, בהיקף של 37 מיליארד דולר - חוב שמקורו העיקרי בעסקת הרכישה של אקטביס, כמו גם העסקה הכושלת של רכישת מפעל רימסה במכסיקו.

מנכ"ל טבע הזמני יצחק פטרבורג ויו"ר החברה סול בארר, צילומים: עמית שעל מנכ"ל טבע הזמני יצחק פטרבורג ויו"ר החברה סול בארר | צילומים: עמית שעל מנכ"ל טבע הזמני יצחק פטרבורג ויו"ר החברה סול בארר, צילומים: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות