אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנציבות האירופית העלתה את תחזית הצמיחה לבריטניה - ל-1.8% בשנה הנוכחית צילום: רויטרס

הנציבות האירופית העלתה את תחזית הצמיחה לבריטניה - ל-1.8% בשנה הנוכחית

הצמיחה ב-2018 תגיע ל-1.3%; בנוסף, הנציבות האירופית צופה קיפאון בהשקעות עסקיות

11.05.2017, 12:59 | בלומברג

הנציבות האירופית העלתה את תחזית הצמיחה של בריטניה בפעם השנייה מתחילת השנה, אך הזהירה כי לאי הוודאות של הברקזיט והאינפלציה המהירה עלולות להיות השפעות שליליות.

קראו עוד בכלכליסט

הנציבות האירופית עדכנה את תחזית הצמיחה לכלכלת בריטניה מ-1.5% ל-1.8% השנה, ול-1.3% ב-2018. על פי התחזית, העלייה במדד המחירים לצרכן תגיע השנה ל-2.6%, מעט יותר מהתחזית הקודמת מפברואר, כתוצאה מהעלייה בביקוש. בנוסף, הנציבות האירופית צופה קיפאון בהשקעות עסקיות, שתנבע בחלקה מחששן של חברות לקבל החלטות עד היציאה הסופית של בריטניה מהאיחוד האירופי.

בורסת לונדון, צילום: רויטרס בורסת לונדון | צילום: רויטרס בורסת לונדון, צילום: רויטרס

מאוחר יותר היום יפרסם הבנק המרכזי של אנגליה תחזיות צמיחה ואינפלציה חדשות, לצד המדיניות המוניטרית העדכנית שלו. אנליסטים חוזים כי צפי מדד המחירים לצרכן לשנת 2017 יעלה, ואילו צפי התוצר יירד.

על פי הנציבות האירופית, ההאצה בצמיחה תתבסס על העלייה ביצוא, כתוצאה מהליש"ט החלש. עוד מסרה הנציבות כי המצב בשוק העבודה צפוי להישאר יציב. אך היא חוזה צמיחה של 0.3% בלבד ברוב הרבעונים השנה. זאת לעומת הממוצע ב-2016, שעמד על 0.5%. "החולשה בצמיחה הרבעונית משקפת את הירידה בצמיחת הצריכה של משקי הבית והקיפאון בהשקעות העסקיות", נמסר מהנציבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות