אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתופים ובמכולות: רבעון שני ברצף של רווח תפעולי חיובי בחברת צים צילום אלעד גרשגורן

בתופים ובמכולות: רבעון שני ברצף של רווח תפעולי חיובי בחברת צים

עם זאת, החברה שבשליטת עידן עופר סיימה את הרבעון עם הפסד של 8 מיליון דולר בשורה התחתונה - לעומת 58 מיליון דולר ברבעון המקביל. הסיבה לשיפור: עליית מחירי ההובלה ועלייה כמותית בהובלות

11.05.2017, 17:59 | ניר טל

ברקע להתאוששות מתונה במחירי ההובלה בעולם והמשך התייעלות מסכמת חברת הספנות צים את הרבעון הראשון עם שיפור ברווחיות, ומעבר מהפסד לרווח תפעולי של 24.6 מיליון דולר ברבעון. זהו הרבעון השני ברציפות שבו החברה רושמת רווח תפעולי.

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות החברה הסתכמו בכ-655 מיליון דולר, עלייה של 4% לעומת הרבעון המקביל. החברה הובילה כ-598 אלף מכולות (TEU) ברבעון לעומת 577 אלף ברבעון המקביל. בנוסף לגידול המספרי, תעריף ההובלה הממוצע במהלך הרבעון הסתכם בכ-953 דולר לעומת 943 דולר ברבעון המקביל, ותעריף ממוצע של 902 דולר למכולה במהלך שנת 2016 כולה.

הצמיחה בשורת המכירות תורגמה לשיפור ניכר ברווח הגולמי שהסתכם בכ-60 מיליון דולר לעומת 10.5 מיליון דולר ברבעון המקביל – זינוק של קרוב לפי 5 ברווח הנובע משתי סיבות מרכזיות: הצמיחה בשורת המכירות וקיטון של 5% (27 מיליון דולר) בהוצאות התפעול של החברה. הירידה מיוחסת לירידה בדמי חכירה וצמצום הוצאות נמל בין היתר שהצליחו לקזז את ההשפעה של התייקרות הדלק לעומת הרבעון הקודם. נתון זה משקף שיעור רווחיות גולמית של 9.2% לעומת 1.6% ברבעון המקביל. ה-EBITDA המתואם הסתכם ב- 57.4 מיליון דולר לעומת 8.2 ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד של 8 מיליון דולר המיוחס לבעלי המניות, צמצום משמעותי ביחס להפסד של 58 מיליון דולר שרשמה ברבעון המקביל. במהלך הרבעון ייצרה החברה תזרים מזומנים של 34 מיליון דולר מפעילות שוטפת וזאת בהשוואה לתזרים שלילי של 15 מיליון דולר במהלך הרבעון המקביל.

פעילותה של צים, שנמצאת בשליטת קנון הולדינגס (32%) של עידן עופר, מושפעת בשנים האחרונות מהמשבר שפוקד את ענף הספנות וההובלה הימית הנובע מהיצע גבוה של ספינות שהובילו לירידות מחירים. ברקע למצב, מתאפיין הענף בעת האחרונה בתהליך קונסולידציה שהובל ע"י מספר מיזוגים ורכישות של חברות. אלו באו לידי ביטוי בשנת 2016 עם חתימה על מספר עסקאות כמו זו של רכישת המבורג-סוד ע"י ענקית הספנות מארסק.

צים, צילום: רון סולומון צים | צילום: רון סולומון צים, צילום: רון סולומון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות