אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל טבע: "פיטרנו 5,000 עובדים מאז רכישת אקטביס, ונפטר עוד בעתיד" צילומים: עמית שעל, בלומברג

מנכ"ל טבע: "פיטרנו 5,000 עובדים מאז רכישת אקטביס, ונפטר עוד בעתיד"

כך אמר היום יצחק פטרבורג בשיחת הוועידה לאחר פרסום דוחות הרבעון. תזרים המזומנים של ענקית הפארמה צנח - והיא תמכור נכסים, לרבות נדל"ן, על מנת לעמוד בתשלומי החוב

11.05.2017, 19:09 | גיל קליאן

"פיטרנו 5,000 עובדים מאז רכישת אקטביס ואנחנו מתכננים לפטר עוד בעתיד". כך אמר היום (ה') מנכ"ל טבע, יצחק פטרבורג, בשיחת הוועידה שאחרי פרסום דוחות חברת הענק לרבעון הראשון של שנת 2017.

קראו עוד בכלכליסט

טבע ייצרה תזרים מזומנים של 500 מיליון דולר ברבעון, ירידה דרמטית לעומת 1.4 מיליארד דולר ברבעון המקביל. סמנכ"ל הכספים היוצא של החברה, אייל דשא, אמר על כך כי התזרים היה "נמוך בצורה לא שגרתית". דשא אמר כי הסיבה לתזרים הנמוך היא הוצאות משפטיות שהיו ברבעון החולף.

תזרים מזומנים נמוך מעלה חשש כי טבע תתקשה לעמוד בתשלומי החוב שלה - במיוחד אחרי שנטלה על עצמה חוב ענק של 36 מיליארד דולר אחרי רכישת אקטביס. דשא ניסה להרגיע את החששות האלה ואמר כי החברה לא תצטרך למחזר חוב.

פטרבורג אמר כי "החברה תתחיל בקרוב למכור נכסים, כולל נדל"ן". טבע מנסה למכור את חטיבת בריאות האישה שלה, והיא מסתייעת לצורך המכירה בבנק ההשקעות מורגן סטנלי. החברה ציינה עוד בשיחת הוועידה כי היא התקשרה עם בנק אוף אמריקה על מנת לבחון מכירה של עסקי האונקולוגיה והכאב שלה באירופה.

לגבי מינוי מנכ"ל חדש במקום ארז ויגודמן שפרש - ציינו בחברה כי ראיינו כבר מספר מועמדים לתפקיד. עם זאת, לא ברור מתי יוכרז מנכ"ל חדש לחברה.

טבע, צילום: בלומברג טבע | צילום: בלומברג טבע, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
פיטורים בטבע
אני לא מבין על מה התלהמות. טבע צריכה לחסוך ולהתאושש במהירות ולכן הפיתרון המיידי הוא לפטר. בנוגע לעתיד - זה לא באמת מעניין את הדירקטוריון או ההנהלה. הם רק רוצים למשוך משכורות עתק כמה שרק אפשר והם יודעים שהחברה מתה (הם הרי הרגו אותה) - אז כל חודש שהחברה שורדת משחק לטובתם
ישראל  |  12.05.17
לכל התגובות