אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: "ג'יימס קומי 'אינו מוטרד' משום הקלטה של השיחות שלו עם טראמפ" צילום: איי אף פי

דיווח: "ג'יימס קומי 'אינו מוטרד' משום הקלטה של השיחות שלו עם טראמפ"

מוקדם יותר צייץ נשיא ארה"ב כי ראש ה-FBI המודח "צריך לקוות שאין 'הקלטות' של השיחות שלנו לפני שהוא מתחיל להדליף דברים לתקשורת"; דובר הבית הלבן: "הציוץ של הנשיא אינו איום - אלא "הצהרה של עובדה"

12.05.2017, 21:36 | שירות כלכליסט

ראש ה-FBI המודח, ג'יימס קומי, אמר כי "אינו מוטרד משום הקלטה" של השיחות בינו לבין נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. כך מדווחת רשת CNN מפי מקור המקורב לעניין. מוקדם יותר היום צייץ טראמפ כי "קומי צריך לקוות שאין 'הקלטות' של השיחות שלנו לפני שהוא מתחיל להדליף דברים לתקשורת". ככל הנראה, נשיא ארה"ב התייחס לדיווח של ה"ניו יורק טיימס" מהלילה, ולפיו קומי סיפר למקורביו כי הנשיא דרש ממנו להתחייב להיות נאמן לו - דרישה שאותה דחה.

קראו עוד בכלכליסט

דובר הבית הלבן, שון ספייסר, אמר הערב כי שוחח עם טראמפ, וכי אין לו מה להוסיף מעבר לציוץ האמור. לדבריו, "הציוץ של הנשיא אינו איום - אלא הצהרה של עובדה".

לפי הדיווח ב"ניו יורק טיימס" מהלילה, קומי סיפר כי במהלך הארוחה, שהתקיימה בינואר בבית הלבן, הוא שוחח עם טראמפ על הבחירות ועל מספר המשתתפים בעצרות שלו. אבל אז טראמפ שינה את נושא השיחה ושאל אותו האם יתחייב להיות נאמן לו. קומי סיפר למקורביו כי סירב להתחייב, ובמקום זאת אמר לטראמפ שהוא תמיד יהיה כן איתו, אבל שלא ניתן "לבנות עליו" בכל הנוגע לעניינים פוליטיים. המקורבים סיפרו כי קומי סבור כעת שהשיחה הזאת בישרה על הדחתו הקרבה מהתפקיד. בבית הלבן הכחישו את הדברים.

ג ג'יימס קומי | צילום: איי אף פי ג

דונלד טראמפ, צילום: רויטרס דונלד טראמפ | צילום: רויטרס דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

טראמפ התייחס גם לדבריה של סגנית דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, בתדריך הלילה, וצייץ: "כנשיא פעיל מאוד ובין התרחשויות רבות, זה בלתי אפשרי לדוברים מטעמי לעמוד מול הפודיום ולדייק באופן מוחלט! אולי הדבר הכי טוב לעשות יהיה לבטל את כל ה'תדרוכים לתקשורת' העתידיים, ולהגיש תגובות בכתב למען הדיוק???". הנשיא צייץ עוד כי "הסיפור שהיתה קנוניה בין הרוסים לבין קמפיין טראמפ פוברק על ידי הדמוקרטים כתירוץ להפסד בבחירות", וכי ה'פייק מדיה' עובדת היום שעות נוספות!".

מוקדם יותר השבוע אמרה האקבי סנדרס כי "האמון של הנשיא בקומי הלך ונשחק. הוא עשה הרבה שגיאות. הוא ביצע מעשי זוועה כשהיה ראש ה-FBI".

הנשיא התייחס היום בטוויטר גם להסכם הסחר שחתמה ארה"ב עם סין. הוא צייץ כי "סין הסכימה להתיר לארה"ב לחזור ולמכור לה בשר בקר ומוצרים אחרים. אלה חדשות אמיתיות!". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות