אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ספוטיפיי תבצע רישום ישיר למסחר בוול סטריט; שוויה מוערך ב-13 מיליארד דולר

דיווח: ספוטיפיי תבצע רישום ישיר למסחר בוול סטריט; שוויה מוערך ב-13 מיליארד דולר

בעלי המניות הקיימים בחברת שירותי המוזיקה בסטרימינג הגדולה בעולם יוכלו למכור אותן; המועד המתוכנן למהלך - הרבעון הרביעי השנה או הרבעון הראשון ב-2018

12.05.2017, 20:48 | שירות כלכליסט

ספוטיפיי, חברת שירותי המוזיקה בסטרימינג הגדולה בעולם, צפויה להירשם באופן ישיר למסחר בבורסת ניו יורק - ולוותר על הנפקה "מסורתית" בעזרת חתמים. כך לפי מקורות שמצטטת CNBC. לדבריהם, שווי החברה מוערך ב-13 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הרישום צפוי לצאת לפועל בין הרבעון האחרון של 2017 לרבעון הראשון של 2018. דובר ספוטיפיי מסר כי מורגן סטנלי, גולדמן זאקס ואלן אנדו קו נשכרו כדי לייעץ לה בנושא.

בהנפקה ראשונה "רגילה" (IPO), החברה מוכרת - באמצעות חתמים - מניות חדשות למשקיעים, במחיר התחלתי שנקבע מראש, ומקבלת את התמורה. לעומת זאת, בשיטת הרישום הישיר, מוצעות למכירה בשוק החופשי מניות קיימות של החברה - אשר נמצאות בידי העובדים והמשקיעים; המחיר נקבע לפי כללי ההיצע והביקוש. מבחינת ספוטיפיי, היתרון בשיטה זו הוא חיסכון בעלויות - מאחר שאין צורך לשלם עמלות לחתמים; בנוסף, הבכירים בחברה יוכלו למכור מניות ולא ייאלצו לשלם את אותן עמלות.  

ספוטיפיי ספוטיפיי ספוטיפיי

לדברי מקור אחר, שצוטט ב"פייננשל טיימס", החברה אינה זקוקה כרגע לכסף - מה שהופך את הרישום הישיר לחלופה הגיונית. עם זאת לדבריו, עדיין לא התקבלה החלטה סופית בנושא.

לספוטיפיי יש כיום 50 מיליון מנויים בתשלום, והיא מעסיקה כ-3,000 עובדים. החברה גייסה עד כה כ-1.5 מיליארד דולר; סבב הגיוס האחרון שלה נעשה לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר.

יצוין כי במסגרת גיוס של מיליארד דולר באג"ח להמרה שביצעה ספוטיפיי אשתקד היא התחייבה בפני המשקיעים כי תצא להנפקה בתוך שנה. לפי תנאי הגיוס, חריגה מההתחייבות תקפיץ את הריבית על האג"ח באחוז מדי חצי שנה עד לריבית של 10%. במקביל, בעלות החוב יוכלו להמיר את החוב למניות בהנחה של 20%, כשכל חריגה ממועד ההנפקה תגדיל את ההנחה ב־2.5%. בנוסף, הן יוכלו למכור את המניות כבר 90 יום לאחר ההנפקה — בעוד שעובדי החברה יוכלו לעשות זאת רק 180 יום לאחריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות