אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קברניט הקוסטה קונקורדיה נשלח ל-16 שנות מאסר צילום: אימג'בנק, Gettyimages

קברניט הקוסטה קונקורדיה נשלח ל-16 שנות מאסר

בית המשפט הגבוה באיטליה הותיר על כנו את עונש המאסר של קברניט ספינת התענוגות שהתקרב יותר מדי לחוף כדי להתרברב בפני רקדנית שהיתה איתו. הספינה התהפכה וגבתה את חייהם של 32 נוסעים

13.05.2017, 17:26 | שירות כלכליסט

בית המשפט הגבוה ביותר באיטליה הותיר על כנו את גזר הדין של 16 שנות מאסר שהוטל על פרנצ'סקו שטינו, קברניט ה"קוסטה קונקורדיה" - ספינת התענוגות שהתהפכה ב-2012 וגבתה את חייהם של 32 מנוסעיה.  

קראו עוד בכלכליסט

בשנת 2015 הרשיע בית משפט את שטינו בהריגה, בגרימת תאונה ימית ובנטישת "הקוסטה קונקורדיה", שהתהפכה לאחר שהתנגשה בסלעים ליד האי ג'יגליו לחופי טוסקנה. לאחר האסון זכה שטינו לכינוי "קפטן פחדן" בתקשורת, לאחר שמשמר החופים התיר לפרסום הקלטות מסירת ההצלה שבה היה שבהן הוא נשמע מסרב לפקודה לחזור לכלי השיט השוקע. 

רגעיה האחרונים של הקוסטה קונקורדיה , צילום: אימג רגעיה האחרונים של הקוסטה קונקורדיה | צילום: אימג'בנק, Gettyimages רגעיה האחרונים של הקוסטה קונקורדיה , צילום: אימג

בעת שהחלה הספינה לשקוע היו על סיפונה 4,000 נוסעים שנאלצו לבצע נטישה לא מאורגנת. על פי התביעה, סטה הקברניט מהמסלול והתקרב יתר על המידה לאי, כדי להתפאר בפני רקדנית בשם דומיניקה קמורטן, שהייתה איתו בגשר הפיקוד. אולם שטינו תלה את האשמה בבעיות תקשורת עם ההגאי. 

פרנצ פרנצ'סקו שטינו, קברניט הקוסטה קונקורדיה ששקעה למצולות | צילום: גטי אימג'ס פרנצ

הפסיקה של בית המשפט התקבלה בברכה מצד עורך הדין המייצג את משפחות הקורבנות, והוא אמר שההחלטה מייצגת את הצדק. גזר הדין מורכב מ-10 שנות מאסר באשמת הריגה, 5 שנות מאסר על הרס הספינה ושנת מאסר על נטישת הספינה בטרם פונו הנוסעים ואנשי הצוות. כמו כן כולל גזר הדין עוד חודש מאסר על כך ששטינו שיקר לרשויות לאחר המקרה.

חברת הספנות "קוסטה קונסייר", שבבעלותה ה"קוסטה קונקורדיה", הצליחה להימנע מאישום פלילי ב-2013 כשהסכימה לשלם קנס של 1 מיליון יורו (1.1 מיליון דולר). חמישה מהקולגות של שטינו יושבים במאסר של עד 3 שנים בשל מקרים קודמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות