אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערה של תשובה הקפיצה את מניות הגז: "כמויות הגז בלווייתן כפולה מתמר, אך השותפות נסחרת בחצי מחיר" צילום: עמית שעל

הערה של תשובה הקפיצה את מניות הגז: "כמויות הגז בלווייתן כפולה מתמר, אך השותפות נסחרת בחצי מחיר"

בעל השליטה בקבוצת דלק: "למרות שהכמויות כפולות, שותפויות לווייתן נסחרות בחצי ממה שנסחרות שותפויות תמר"; אבנר ודלק קידוחים טיפסו בלמעלה מ-6%, רציו קפצה ב-7.8% וקבוצת דלק עלתה ב-4.6%

14.05.2017, 17:08 | אורן פרוינד

נאום אחד שנשא היום (א') איש העסקים יצחק תשובה בכנס המשקיעים של קבוצת דלק שבשליטתו הקפיץ את מניות הגז והנפט הישראליות המחזיקות העיקריות במאגר הגז לווייתן - אבנר ודלק קידוחים טיפסו בלמעלה מ-6%, רציו קפצה ב-7.8% וקבוצת דלק עלתה ב-4.6%.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף הנאום של מנכ"ל דלק קידוחים, יוסי אבו, עלה תשובה לבמה ואמר שני משפטים כשהוא מצביע על המצגת באולם: "שמעתם את דבריו של אבו ושל מנכ"ל איתקה, אנחנו זוכרים שהייתה עסקה שקבעה שווי מסוים למאגר הגז תמר (התייחס לעסקה שבה רכשה הראל 4% מהמאגר לפי שווי 12.3 מיליארד דולר) ואנו רואים היום שהכמויות בלווייתן הן כפולות ולמרות זאת השותפויות נסחרות בחצי ממה שנסחרות שותפויות תמר". 

יצחק תשובה , צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה , צילום: עמית שעל

תשובה אמר את הדברים בסוף הכנס היום ומיד לאחריהם החלו המניות של המחזיקות במאגר לווייתן לזנק בבורסה. עוד אמר תשובה כי דלק ממשיכה בתכנית שלה לפצל את האחזקות הריאליות שלה מהאחזקות בתחום האנרגיה לשתי זרועות נפרדות, כפי שפורסם לראשונה בדוחות החברה השנתיים לשנת 2017. את הזרוע של האנרגיה מתכוון תשובה להנפיק בבורסת לונדון במתכונת של רישום כפול בהתאם לתכנית עבר שנגנזה בעקבות הברקזיט של בריטוניה מהאיחוד האירופאי. "החזון שלנו להיות חברה בינלאומית באנרגיה ונמשיך לפעול במסירות להשיג את החלום הזה", אמר.

כבר מזה שנתיים בדלק פועלים לפי תכנית אסטרטגית להתמקדות בעסקי הליבה של האנרגיה בלבד. עד שזה יקרה, ועל מנת להציף ערך לחברה, הם פועלים להפריד את הפעילויות לשתי חברות אחזקה. האחת תרכז את האחזקה במאגרי תמר ולוויתן והשנייה תרכז את שאר האחזקות, ובכלל זה את האחזקה (52%) בחברת הפניקס, דלק רכב (22.5%), תחנת הכוח באשקלון (100%), גדות ביוכימיה (100%), דלק ישראל (100%) וחברת ההתפלה IDE (50%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות