אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקלות למטופלים בקנאביס: יוכלו לצרוך מחוץ לבית וההמתנה תתקצר צילום: בלומברג

הקלות למטופלים בקנאביס: יוכלו לצרוך מחוץ לבית וההמתנה תתקצר

על רקע העיכוב ביישום הרפורמה, הורה משרד הבריאות על שורת הקלות למטופלים בקנאביס רפואי: השימוש יותר גם מחוץ לבית המטופל - אך בשמן או אידוי, ולא בעישון וזמן ההמתנה מקבלת ההפנייה ועד אספקת התרופה לא יעלה על 15 יום

14.05.2017, 19:48 | ספי קרופסקי
משרד הבריאות הורה על שורת הקלות למטופלים בקנאביס רפואי עד שתיכנס לתוקפה הרפורמה בעניין שכרגע עדיין מתעכבת. במסגרת ההקלות יקוצרו זמני הטיפול עבור אלו המחזיקים ברישיון, כשהוצב רף של עד 15 יום מקבלת הפניה ביחידה לקנאביס רפואי (היק"ר) ועד שהקנאביס יסופק למטופל.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן עדכן המשרד את חוזר המנכ"ל בנוגע לשימוש בקנאביס רפואי ומעתה הוא יותר גם מחוץ לבית המטופל, אך לא דרך עישון. המטופלים יורשו להחזיק ולהשתמש בשמן קנאביס וכן יתאפשר להם לצרוך קנאביס באמצעות פעולת אידוי גם מחוץ לביתם.

שר הבריאות יעקב ליצמן מסר היום כי "ציבור החולים המחזיקים ברישיון לשימוש בקנאביס רפואי זכאים לשירות יעיל ומשופר במטרה להקל על סבלם ולכן הוריתי על קיצור זמני ההמתנה ביק"ר. במקביל נמשיך לפעול למניעת זליגה ושימוש בקנאביס שלא לצרכים רפואיים המנוגד לחוק".

גידול קנאביס, צילום: בלומברג גידול קנאביס | צילום: בלומברג גידול קנאביס, צילום: בלומברג

במסגרת הרפורמה, שהממשלה אישרה בשנה שעברה אך יישומה עדיין מתעכב, יוכלו חולים הנזקקים לקנאביס רפואי לקבלו כמו כל תרופה אחרת בבית המרקחת. לאחר שתכנס הרפורמה לתוקף לא תוגבל כמות העוסקים בתחום ומקומות הגידול כפי שהיה בעבר, אולם הם יחויבו להחזיק ברישיונות ייעודיים כפי שהיה עד כה. אלו יחויבו לפעול לפי סטנדרטים מחייבים של איכות. במסגרת הרפורמה יוכשרו גם רופאים נוספים לאשר שימוש בקנאביס למטרות רפואיות וזאת דרך הדרכות והליך הסמכה.

מוצרי הקנאביס יועברו מהמפעלים לייצור לבתי מסחר למוצרי קנאביס, בדומה לבתי מסחר לתרופות, ומשם לבתי המרקחת. בכלל, הרפורמה נועדה, בין השאר, לבצע הפרדה תאגידית בין חוליות שרשרת הגידול, הייצור והניפוק - כפי שנהוג בשוק התרופות. מספר בתי המרקחת שיקבל אישור למכור מוצרי קנאביס לא יוגבל, אך אלו יידרשו לעמוד בתנאים מסוימים. הניפוק וניהול המוצר יתבצע כמקובל עם תרופות נרקוטיות.

הרפורמה תסדיר גם מנגנון פיקוח שאותו יוביל משרד הבריאות. במסגרתו, יקוים מערך פיקוח הדוק על שרשרת הגידול, הייצור, ההפצה והניפוק של קנאביס ומוצריו. בהצעת ההחלטה נכתב עוד, כי משרד הבריאות מעוניין לקדם מחקר בתחום הקנאביס, אולם טרם צוינו יעדים ספציפיים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות