אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גפני על תשובת המדינה לבג"ץ דירה שלישית: "עדיף שלא יעצבנו אותי בנוגע לחקיקה"

יו"ר ועדת הכספים תקף את תשובת הממשלה שניתנה אתמול לבג"ץ בנוגע לעתירה: "המדינה השיבה שאנחנו לא יודעים לחוקק חוקים ולכן המשנה ליועמ"ש מכין לנו תוכנית איך מחוקקים חוקים. אם הם רוצים מאבק, מאבק זה המקצוע שלי"

15.05.2017, 10:46 | עמרי מילמן

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, תקף הבוקר (ב') את תשובת הממשלה שניתנה אתמול לבג"ץ בנוגע לעתירה נגד חוק מס דירה שלישית, שהוגשה לאור הליך החקיקה הבעייתי שנפל בו פגם שירד לשורש ההליך, כפי שהגדיר זאת היועץ המשפטי של הכנסת, איל ינון.

קראו עוד בכלכליסט

"המדינה השיבה שאנחנו (הכנסת - ע"מ) לא יודעים לחוקק חוקים ולכן המשנה ליועמ"ש אבי ליכט, מכין לנו תוכנית איך מחוקקים חוקים. אין הליך של חקיקה ראוי, הטענה היא שמיסוי דירה שלישית לא שונה מהליכי חקיקה אחרים. אני מודיע עכשיו, נמצאים פה נציגי משרד המשפטים, לא תדרכו פה על נושא חקיקת החוקים!".

גפני הביא לדוגמה את ההתנהלות הבעייתית של הממשלה סביב קידום חוקים כמו הקמת חברה חדשה ששומרת על אותו חוסר שקיפות שנדחתה על ידי הממשלה עד לרגע האחרון. "מגיע משרד, אומר דבר אחד בישיבה סגורה, ולמחרת אומר משהו ההפך ממה שאמר. שלא לדבר על מחלוקות בין משרדים", הוסיף גפני.

מימין: ח"כ משה גפני ושר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי מימין: ח"כ משה גפני ושר האוצר משה כחלון | צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי מימין: ח"כ משה גפני ושר האוצר משה כחלון, צילום: עומר מסינגר, אלכס קולומויסקי

"אני מודיע לוועדה, אף אחד לא ילמד אותנו בקדנציה הזו. חוקקנו יותר מכל ועדה אחרת, דברים שונים, העברות, ונדמה לי שכמעט 100 חוקים חוקקנו פה. חוקים שאף אחד מהם, חקיקה פרטית וממשלתית, לא יצא כמו שהוא נכנס. על כל דבר היה דיון, אני לא מדבר שלא אמרו לי תודה רבה שהבאתי ביום אחד את החוק של נקודות זיכוי עם שינויים שעשינו, אופוזיציה וקואליציה יחד".

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) הזכיר את מפת הטבות המס שראש הממשלה ושר האוצר פחדו לדבריו לקדם במסגרת התקציב, בשל החשש שבג"ץ יביא לשינויים נרחבים לאחר שהממשלה סירבה לטפל באפלייה בין היישובים. לדברי לוי, בסוף ועדת הכספים קידמה חקיקה בנושא בעצמה.

"עכשיו הולכים לבית המשפט העליון ואומרים שוועדת הכספים לא יודעת לחוקק ולכן מביאים את היועץ המשפטי לממשלה שיילמד אותנו", זעם גפני. "הופכים את האור לחושך ואת החושך לאור. עדיף שלא יעצבנו אותי בנוגע לחקיקה. אני מכבד אותם, שיכבדו גם אותנו. אם הם רוצים מאבק, מאבק זה המקצוע שלי. אני לא מציע להם לעשות את זה, ולהגיד דברים לא נכונים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות