אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BiomX גייסה 24 מיליון דולר צילום: BiomX

BiomX גייסה 24 מיליון דולר

החברה מפתחת תרופות למחלות שנגרמות מחוסר איזון ביולוגי של חיידקי הגוף - ביניהן השמנת יתר, אלרגיות וסרטן. את סבב הגיוס הובילו אורבימד, ג'ונסון אנד ג'ונסון וקרן טאקדה ונצ'רס

15.05.2017, 11:17 | הגר רבט

חברת הביומד ביומיקס (BiomX) גייסה 24 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון, אותו הובילו אורבימד, ג'ונסון אנד ג'ונסון ו-Takeda Ventures. בסבב השתתפו גם Seventure Partners, Mirae Asset Global Investments וקרן החדשנות SBI יפן-ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

ביומיקס, לשעבר MBcure, נוסדה בחממה הביוטכנולוגית FutuRx, בתמיכת הרשות לחדשנות ב-2015. היא מפתחת תרופות חדשניות לטיפול במחלות הנגרמות בשל הפרת האיזון הביולוגי של המיקרוביום (dysbiosis). המיקרוביום - כלל החיידקים החיים בתוך ועל גבי הגוף האנושי - הוא תחום חדש הנמצא על הגבול בין פרמצבטיקה ותזונה ומציע הזדמנויות לפיתוח מגוון תרופות חדשות. הרכב החיידקים היוצרים את המיקרוביום קשור למגוון בעיות בריאותיות, מאקנה ואלרגיות ועד לבעיות עיכול, השמנת יתר וסרטן.

פרופ פרופ' רותם שורק וד"ר ערן אליאב, השותפים המדעיים בחברה | צילום: BiomX פרופ

הטכנולוגיה שפותחה בחברה מאפשרת ביצוע שינויים רצויים בהרכב המיקרוביום בגוף האדם על ידי הוספת חיידקים מיטיבים או בלימת חיידקים מזיקים בעזרת נגיפים כבסיס לטיפולים רפואיים. הטכנולוגיה והתרופות של ביומיקס מבוססים על מחקריהם של השותפים המדעיים שלה - פרופסור רותם שורק מהמחלקה לגנטיקה מולקולרית ודר' ערן אלינב, מהמחלקה לאימונולוגיה, שניהם ממכון ויצמן למדע ופרופסור טימותי ק'לו מ-MIT.

כספי הגיוס ישמשו לקידום חקר התרופות של החברה לקראת שלבי פיתוח ניסויים קליניים בבני אדם ולהמשך הפיתוח הטכנולוגי. יונתן סולומון, מנכ"ל ביומקס, אמר: "אנו גאים על סגירת סבב הגיוס הראשון והמוצלח שלנו בהשתתפות משקיעים אסטרטגיים מהשורה הראשונה ומחויבים להשתמש במובילות הטכנולוגית שלנו כדי להאיץ את הפיתוח של צנרת התרופות שלנו לקראת מוצרים בשלבי פיתוח קליניים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות