אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת הכדורגל הטבעונית הראשונה בעולם עלתה לליגה המקצוענית באנגליה

קבוצת הכדורגל הטבעונית הראשונה בעולם עלתה לליגה המקצוענית באנגליה

פורסט גרין רוברס עלתה לליגות הכדורגל המקצוענית לראשונה ב-128 שנות קיומה, זאת לאחר שגברה על טראמיר רוברס בתוצאה 3-1 בגמר הפלייאוף

15.05.2017, 14:22 | שירות כלכליסט
פורסט גרין רוברס עלתה מהליגות החובבניות לליגה הרביעית באנגליה - הליגה המקצוענית הראשונה באנגליה. זאת בפעם הראשונה ב-128 שנות קיום המועדון. זה לאחר שגברה על טראמיר רוברס בתוצאה 3-1 בגמר הפלייאוף.

קראו עוד בכלכליסט

פורסט גרין מגדירים עצמם בגאווה כ"קבוצת הכדורגל הטבעונית הראשונה בעולם", זאת בהשראת היו"ר וטייקון האנרגיה הירוקה דייל וינס, שהונו עומד על מעל 100 מיליון ליש"ט. פורסט גרין מגדירים עצמם בגאווה כ"קבוצת הכדורגל הטבעונית הראשונה בעולם", זאת בהשראת היו"ר וטייקון האנרגיה הירוקה דייל וינס, שהונו עומד על מעל 100 מיליון ליש"ט. פורסט גרין מגדירים עצמם בגאווה כ"קבוצת הכדורגל הטבעונית הראשונה בעולם", זאת בהשראת היו"ר וטייקון האנרגיה הירוקה דייל וינס, שהונו עומד על מעל 100 מיליון ליש"ט.

פורסט גרין מגדירים עצמם בגאווה כ"קבוצת הכדורגל הטבעונית הראשונה בעולם", זאת בהשראת היו"ר וטייקון האנרגיה הירוקה דייל וינס, שהונו עומד על מעל 100 מיליון ליש"ט.

הקבוצה הפכה לטבעונית ביוני 2014. פירוש הדבר שלא מוגשים לשחקנים מנות בשר, דגים, חלב ומוצרים העשויים מעור במגרשי האימונים ולפני משחקים.

האג'נדה הירוקה לא מסתיימת שם: באצטדיון יש עמדות הטענה לכלי רכב חשמליים, בגג האצטדיון מותקנים פאנלים סולריים ורובוטים גוזמים את הדשא האורגני עליו משחקים.

כפי שווינס הסביר בראיון שקיים מוקדם יותר השנה: "זה ידוע שבשר אדום פוגע בביצועים. זה די שכיח שספורטאים בכירים נמנעים מבשר אדום, אם כי זה פחות נהוג בכדורגל ובוודאי שלא ברמה שבה פורסט גרין משחקת, בליגה החמישית. אני אישית טבעוני, ויש לי דעות חזקות לגבי הסביבה, רווחת בעלי חיים ובריאות".

כשהמועדון פנה לראשונה לווינס, הוא לא היה אוהד כדורגל נלהב, אך הוא ראה פה את ההזדמנות לקדם את האג'נדה שלו. "חשבתי שזו הזדמנות להעביר את המסר שלנו לקהל חדש", הוא אמר. "לרוב לא מערבים נושאים סביבתיים בכדורגל. לכן חשבתי שנוכל להשתמש בזה כערוץ חדש, ומפתיע כדי לדבר על קיימות".

בתחילת שנות ה-90, וינס התגורר במכונית משומשת במעלה גבעה, והשתמש בטחנות רוח כדי להפעיל את האורות. לפי הגדרתו שלו הוא היה "היפי". ברבע המאה שעברה מאז הוא המיר את הדאגה הסביבתית שלו, באמצעות הקמת חברת האנרגיה הירוקה אקוטריסיטי (Ecotricity) ב-1995 להון אישי המוערך ביותר מ-100 מיליון ליש"ט. חלקו אף מממן את המסע של פורסט גרין למצוינות בכדורגל ובסביבה. ביחד עם התוצאות המשופרות, הוא השיק מגרש אורגני שמטופל על ידי מכסח דשא סולרי, והקפטריה מציעה רק אוכל טבעוני.

הקבוצה המשחקת בעיירה ניילסוורת' במחוז גלוסטרשייר המונה 5,794 תושבים, לא מתכננת להישאר הרבה זמן בפוטבול ליג 2 ומטרתה המוצהרת היא להגיע לפרמיירליג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות