אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצה להצטרף לקבוצת פייסבוק? בוא נראה אם תעבור את המבחן

רוצה להצטרף לקבוצת פייסבוק? בוא נראה אם תעבור את המבחן

הרשת החברתית תאפשר למפעילי קבוצות להתנות הצטרפות במענה לשאלות קצרות שיוצגו לפונים. המטרה: לתת יותר כוח למנהלי הקבוצות ולמנוע חדירת גורמים עוינים אליהן במסווה של משתמשים לגיטימיים

15.05.2017, 17:24 | ויקי אוסלנדר
פייסבוק פיתחה כלי חדש שיאפשר למנהלי קבוצות לסנן גולשים המבקשים לצטרף אליהן. ענקית הטכנולוגיה האמריקאית השיקה את האפשרות לשאלונים עם עד שלוש שאלות שיסייעו למפעילי להבטיח כי המצטרפים עונים על הגדרות הקבוצה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

משתמשים שיבקשו להצטרף לקבוצה חדשה יופנו לדף שאלון, בו יענו על השאלות שהגו מנהלי הקבוצה. רק המנהלים יוכלו לראות את התשובות שאורכן לא יעלה על 250 תווים והמבקשים יוכלו לערוך את התשובות עד לזמן שבו המנהלים קראו אותן. מנכ"ל ומייסד פייסבוק מארק צוקרברג רמז על שינויים בניהול הקבוצות במניפסט ששחרר בפברואר השנה.

אוהב מטוסים ממלחמת העולם השנייה? טוב מאוד: איזה דגם של B17 מופיע בתמונה? אוהב מטוסים ממלחמת העולם השנייה? טוב מאוד: איזה דגם של B17 מופיע בתמונה? אוהב מטוסים ממלחמת העולם השנייה? טוב מאוד: איזה דגם של B17 מופיע בתמונה?

בפוסט ארוך ויוצא דופן ציין צוקרברג בין היתר כי "הכלים שקיימים היום למנהלי קבוצות פשוטים יחסית. אנו מתכננים לבנות כלים נוספים להעצים מנהיגי קהילות כדי שאלו יוכלו לפתח את הקהילות כראות עיניהם".

הכלי החדש הוא רק אחד משורת מהלכים ארוכה שמבצעת פייסבוק לאחרונה לאור ביקורת ציבורית גוברת על העדר ניהול התוכן שזורם בפלטפורמה שלה. בין היתר, על חלקה הגדול בהפצת חדשות מזויפות והבמה שנתנה לשידורים חיים של מעשי אלימות, בהם רצח בקליבלנד ובתאילנד.

מאז השיקה פייסבוק כלים להתראה על חדשות מזויפות, הובילה הקמתו של גוף מחקר שמטרתו הגברת הידע הציבורי והודיעה שתגדיל מהותית את סד"כ הצוות שאחראי על סינון תכנים בעייתים בה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות