אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיכל עבאדי-בויאנג'ו - המועמדת המובילה לראשות נציבות שירות המדינה צילום:לע"מ

בלעדי לכלכליסט

מיכל עבאדי-בויאנג'ו - המועמדת המובילה לראשות נציבות שירות המדינה

החשבת הכללית לשעבר צפויה להחליף את הנציב משה דיין, שיסיים את תפקידו בסוף החודש; נחשבת למקורבת מאוד לראש הממשלה, בנימין נתניהו

15.05.2017, 18:57 | אדריאן פילוט

מיכל עבאדי בויאנג'ו, שעזבה רק לפני חודשים את ספורים את תפקיד החשבת הכללית במשרד האוצר, צפויה להחליף את נציב שירות המדינה, משה דיין, כך נודע ל"כלכליסט". דיין צפוי לעזוב את המשרד בעוד כשבועיים וטרם מונה לו מחליף.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה הוא זה שממנה את נציב שירות המדינה. ראש ממשלה בנימין נתניהו מינה היום (ב') ועדה מאשרת (ועדה שרק בודקת את התאמתו של המועמד לתפקיד - אחרי בחירתו של ראש הממשלה), ודבר זה מרמז כי הוא כבר בחר את איש שיעמוד בראש השירות הציבורי הישראלי, המעסיק הגדול ביותר במדינה. גורמים בלשכתו של רה''מ מסרו כי זהותו של הנציב תפורסם "מחר או מחרתיים".

מיכל עבאדי בויאנג מיכל עבאדי בויאנג'ו | צילום: אלכס קולומויסקי מיכל עבאדי בויאנג

עבאדי ידוע ביחסים הקרובים מאוד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שמבקש למנות מינוי מקצועי אך בד בבד אישיות שהוא סומך עליה. נציבות שירות המדינה נמצאת בעיצומה של רפורמה מקיפה בשירות הציבורי שהחל עם מינוי של משה דיין. את תגובתה של עבאדי לא היה ניתן להשיג.

עבאדי-בויאנג'ו סיימה בהצטיינות תואר ראשון בכלכלה ובחשבונאות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1991 החלה לעבוד כמתמחה במשרד רואי החשבון סומך-חייקין, והיא בעלת רישיון רואה חשבון משנת 1993. בשנת 1996 השלימה לימודי תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב וקיבלה רישיון עריכת דין. בתקופת הלימודים הייתה פעילה בליכוד אך מהר מאוד נטשה את הפעילות הפוליטית.

בשנת 1997 עברה לעבוד במגזר הציבורי ושימשה יועצת כלכלית לשר הבריאות יהושע מצא. בינואר 1998 מונתה לסמנכ"לית במשרד הבריאות, האחראית לפיקוח על קופות החולים ושירותי בריאות נוספים (שב"ן). באוקטובר 2003 מונתה במקביל ליושבת ראש החברה הממשלתית נכסים מ.י בע"מ, האחראית על מכירת מניות הבנקים שבהסדר, בתפקיד זה הובילה את הפרטת בנק דיסקונט לישראל, שגרעין השליטה בו נמכר לקבוצת משקיעים בראשות מתיו ברונפמן. במרץ 2005 התפטרה בעקבות מחלוקת עם החשב הכללי ירון זליכה ולאחר שלא שותפה במהלכים למכירת מניות בנק לאומי לדויטשה בנק. כמו כן שימשה חברת מליאה ויו"ר ועדת הביקורת ברשות לניירות ערך בשנים 1998–2006. בתחילת 2006 החלה לעבוד בבנק הבינלאומי בו שימשה סמנכ"לית וראש חטיבת חשבונאי ראשי וכן כדירקטורית בחברות קשורות של הבנק בהן כרטיסי אשראי לישראל, בנק אוצר החייל.

ב-2011 מונתה לחשבת הכללית במשרד האוצר על ידי יובל שטייניץ, לאחר שהייתה מועמדת לתפקיד המפקח על הבנקים. היא נכנסה לתפקידה ביוני אותה שנה. בתפקיד זה כיהנה עד ינואר 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות