אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד רה"מ ליועמ"ש: לבדוק מתי ניתן להשתמש בתקציב שכחלון ייעד לצהרונים צילום: אוראל כהן

משרד רה"מ ליועמ"ש: לבדוק מתי ניתן להשתמש בתקציב שכחלון ייעד לצהרונים

מנכ"ל משרד רה"מ, אלי גרונר, פנה למשרד המשפטים בבקשה לבחון האם דרך המימון שתכנן האוצר לתוכנית הצהרונים במסגרת תוכנית "נטו משפחה" שלא תואמה עם ראש הממשלה, עומדת בנוסח החוק של התקציב הדו שנתי

15.05.2017, 22:27 | עמרי מילמן

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר ביקש לפני שבועיים ממשרד המשפטים לבחון האם דרך המימון שתכנן האוצר לתוכנית הצהרונים עליה הכריז שר האוצר משה כחלון במסגרת תוכנית "נטו משפחה" שלא תואמה עם ראש הממשלה, עומדת בנוסח החוק של התקציב הדו שנתי, כפי שהתעקשו עליו הדרגים המקצועיים.

קראו עוד בכלכליסט

מימון התוכנית שמוערכת בכ-900 מיליון שקל אמור להגיע מהרזרבה של 3 מיליארד שקל שנשמרה ל-2018 במידה ויהיה צורך לבצע התאמות בתקציב, אם ההערכות עליהן התבסס האוצר באמצע 2016 כאשר בנה את התקציב הדו שנתי. אולם באוצר, לאור הערכות כי ההכנסות ממסים יהיו בסופו של דבר גבוהות מההערכות המקוריות, בונים על התקציב לטובת מימון התוכנית. אלא שהחוק קובע כי ניתן להשתמש בתקציב הרזרבות רק בסוף השנה, לאחר שתתבהר התמונה לגבי 2018.

שר האוצר, משה כחלון, צילום: עמית שעל שר האוצר, משה כחלון | צילום: עמית שעל שר האוצר, משה כחלון, צילום: עמית שעל

ממשרד המשפטים השיבו כי ניתן להשתמש באותה רזרבה רק החל מחודש נובמבר (כפי שקובע החוק עצמו). מלבד גרונר עצמו, גם הייעוץ המשפטי במשרד ראש הממשלה ובמשרד האוצר ביקשו לוודא מול היועמ"ש כי השימוש בתקציב הרזרבה יוכל להעשות רק בחודש נובמבר.

כדי להתגבר על המכשול באוצר מתכוונים להעביר את התקציב לתוכנית רק בתחילת 2018, כך שחסר להם מימון לתוכנית סבסוד הצהרונים לחודשים ספטמבר עד דצמבר, שמוערך בכ 200-250 מיליון שקל, שייתכן ויילקחו מתקציב הרזרבה להתייקרויות.

מאחר וחוק הנומרטור לא מאפשר לממשלה להתחייב על תוכניות ללא מקור תקציבי, ומאחר והתוכנית מבוססת על תקציב רזרבה חד פעמי, הממשלה תקבל החלטה על סבסוד הקייטנות רק לשנה אחת.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, צילום: אוראל כהן מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר | צילום: אוראל כהן מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אלי גרונר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות