אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז "תכנון ובנה" בחריש מזמין גם יזמים זרים להתמודד על הפרויקט צילום: אלעד גרשגורן

מכרז "תכנון ובנה" בחריש מזמין גם יזמים זרים להתמודד על הפרויקט

לפני פרסום חוברת המכרז נאמר ליזמים הישראלים כי עליהם להתקשר לצורך הפרויקט עם חברת ביצוע זרה, שיש לה ניסיון בערים מתועשו. תחברה סינית שבונה בחיפה הביעה עניין

16.05.2017, 08:25 | ענת דניאלי

למכרז "תכנן ובנה" בחריש, שבמסגרתו היזם יבנה 1,200 דירות, שטחי מסחר, תשתיות ומבני ציבור, יכולים לגשת גם יזמים זרים, ולא רק ישראלים.

קראו עוד בכלכליסט

לפני פרסום חוברת המכרז נאמר ליזמים הישראלים כי עליהם להתקשר לצורך הפרויקט עם חברת ביצוע זרה, שיש לה ניסיון בערים מתועשות, והמדינה אף פרסמה קול קורא לחברות בכל העולם לבוא ולהגיש הצעות. כ־50 חברות בינלאומיות הגישו את הצעתן, ונבחרו שש חברות ביצוע מפורטוגל וסין. למרות זאת, בחוברת המכרז, שפורסמה ב־4 באפריל, נכתב כי למכרז רשאים לגשת יזמים ישראלים וגם יזמים זרים, אך אין הכרח לשיתוף פעולה בין היזמים. "זאת כדי לאפשר תחרות מיטבית", הסבירו במשרד הבינוי והשיכון.

"מדובר בפיילוט ובשנה הקרובה נוציא עוד מכרזים כאלה", אמר אתמול שר הבינוי והשיכון יואב גלנט בסיור מציעים בחריש לפרויקט הראשון מסוג זה. לדבריו, על היזם לסיים את בניית כלל הדירות, מבני הציבור והתשתיות בשכונה בתוך 40 חודשים. לסיור הגיעו תשע חברות בינלאומיות והן יוכלו לגשת לבדן ולהקים שכונה שלמה בחריש, כשאחד התנאים הוא שהן יישארו בישראל שבע שנים לפחות, שהן תקופת האחריות. אחת החברות שהגיעו לסיור היא SIPG הסינית, שבונה את נמל חיפה.

העיר חריש, צילום: עמית שעל העיר חריש | צילום: עמית שעל העיר חריש, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות