אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות דיווחה על צמיחה בהכנסות ושחיקה ברווחיות צילום: אוראל כהן

אלביט מערכות דיווחה על צמיחה בהכנסות ושחיקה ברווחיות

החברה דיווחה על עלייה של 3.9% בהכנסות שעמדו על 749.2 מיליון דולר. שיעור הרווחיות התפעולית המתואם עמד על 8.7% מההכנסות לעומת 9.3% ברבעון המקביל

16.05.2017, 09:11 | אמיר רוזנבאום

חברת התעשייה הביטחונית אלביט מערכות מסכמת את הרבעון הראשון לשנת 2017 עם גידול בשורת ההכנסות ובהיקף צבר ההזמנות העתידי אך בו זמנית עם ירידה ברווחיות התפעולית של החברה וקיפאון ברווח בשורה התחתונה. החברה דיבידנד בהיקף של 19 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

את הרבעון הראשון סיכמה אלביט כשהיא רושמת הכנסות בהיקף של 749 מיליון דולר ברבעון הראשון, גידול של 3.9% בהשוואה לרבעון המקביל. למעט חטיבת היבשה של החברה, רשמה החברה גידול בכל חטיבות פעילותה אותו הובילה חטיבת מערכות תקשורת ומודיעין (C4SIR) עם צמיחה של 26% בשורה העליונה. כתוצאה, הרווח הגולמי עלה בכ-4% ל-221 מיליון דולר (שיפור של 0.1% בשיעור הרווחיות).

הרווח התפעולי (על בסיס NON GAAP) הסתכם בכ-65.5 מיליון דולר, ירידה של 2%. שיעור הרווחיות התפעולית המתואם עמד על 8.7% ביחס להכנסות לעומת 9.3% ברבעון המקביל כאשר הירידה מיוחסת לעלייה של 14 מיליון דולר בהוצאות התפעול ובראשן גידול של 8% בהוצאות השיווק והמכירה וגידול של 4.5% בהוצאות המו"פ ברבעון שהסתכמו בכ-58.5 מיליון דולר. יחד עם זאת, שיעור הוצאות המו"פ ביחס להכנסות נותר בעינו על 7.8%.

בשורה התחתונה מסכמת אלביט מערכות את הרבעון עם רווח נקי חשבונאי של 45.5 מיליון דולר, קיטון של 12.7% בהשוואה לרבעון המקביל הנובע משתי סיבות: ירידה ברווח התפעולי וגידול בהוצאות המימון של החברה, שהסתכמו במהלך הרבעון הראשון בכ-8.6 מיליון דולר בהשוואה להוצאות מימון נמוכות יותר של 1.7 מיליון דולר ברבעון המקביל כתוצאה מרווחי שערוך מט"ח שחלו בו והשפיעו לחיוב.

הרווח הנקי המתואם (על בסיס NON GAAP) הסתכם בכ-51.7 מיליון דולר, שינוי מזערי לעומת 51.2 מיליון דולר ברבעון המקביל תוך שהוא מנטרל רווח חד פעמי של 4 מיליון דולר שנרשם ברבעון הראשון לשנת 2016.

במהלך הרבעון ייצרה החברה תזרים מזומנים שלילי של 52 מיליון דולר מפעילות שוטפת לעומת תזרים של 25 מיליון דולר ברבעון המקביל. הסיבה לכך נקודתית והיא נובעת בעיקר משני סעיפים מרכזיים: גידול במלאי של החברה (50 מיליון דולר), מה שיכול לשמש כאיתות חיובי לרבעונים הבאים, וירידה בסעיף התשלומים לספקים (24 מיליון דולר) כתוצאה מביצוע תשלומים בשלב מוקדם שהוביל לירידת במצבת ההתחייבויות אליהם.

 

אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן (45.8%) מרכזת את פעילותה בפיתוח, ייצר ושיווק של מערכות לוחמה אלקטרוניות והיא משמשת הן כקבלן ראשי והן כספקית משנה של מוצרים ומערכות לתעשיות בעולם. נכון לסיכום הרבעון הראשון הסתכם צבר ההזמנות של החברה בכ- 7.06 מיליארד דולר , גידול של למעלה מ-2% ביחס לצבר הזמנות בסיכום שנת 2016 המיוחס, בין היתר, למספר חוזים עליהם חתמה החברה מתחילת השנה בהיקף של 270 מיליון דולר. בחברה מציינים כי 70% מהצבר מיוחס להזמנות בחו"ל. שיעור ההון למאזן של החברה עומד על 36% בסיכום הרבעון.

מתחילת השנה עלתה מניית אלביט בשיעור של 11% ברקע לצפי לסביבה תומכת עם הגידול הצפוי בתקציב הביטחון בעולם, ובפרט של תקציב משרד ההגנה האמריקאי שעל פי הערכות יטיב עם רמת התחרות בענף.

בהתייחס לזה אמר בצלאל מכליס, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות "אנו מרוצים מהמשך הצמיחה בהכנסות ובצבר ההזמנות. אנו רואים בסביבה הגיאופוליטית הנוכחית, מגמה של גידול בתקציבי הביטחון ברבים משווקי היעד שלנו, וביחוד בתקציבים בתחומי האלקטרוניקה הביטחונית. ברבעון הראשון השקעותינו בשיווק ובמחקר ופיתוח גדלו, בכדי לאפשר לנו לממש את ההזדמנויות המתרבות. הצלחנו להוביל בעקביות ולצפות את המגמות בתקציבי הביטחון והאבטחה ואת צרכי הלקוחות, הן במונחי פורטפוליו המוצרים שלנו והן בפריסה הגיאוגרפית". 

בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות | צילום: אוראל כהן בצלאל מכליס, מנכ"ל אלביט מערכות, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות