אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי המיזוג עם דלק קידוחים: שופרסל צפויה להחליף את אבנר בת"א 35 צילום: אוראל כהן

אחרי המיזוג עם דלק קידוחים: שופרסל צפויה להחליף את אבנר בת"א 35

בעדכון משקולות המדד שיחול ב-6 ביולי צפויות תעודות הסל להזרים ביקושים של 300 מיליון שקל לדלק קידוחים. סבירות נמוכה יותר ששיכון ובינוי או יואל יעקפו את שופרסל ויכנסו במקומה למדד

16.05.2017, 10:01 | אורי טל טנא

אבנר ודלק קידוחים הודיעו היום (ג') שהליך המיזוג ביניהן יושלם השבוע. יש לכך השפעה על מדדי הבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

הבורסה כבר איפסה את המשקולת של אבנר במדדים. כעת המניה צפויה להימחק מהמדדים. המועד הקובע לעדכון המשקולות של חודש יוני כבר עבר, לכן על פי הכללים המניות החדשות של דלק קידוחים שיונפקו לא ישפיעו על עדכון זה, והן צפויות ליצור השפעה גדולה על עדכון המשקולות החודשי של חודש יולי, שיחול ב-6.7.

בעדכון זה, תעודות הסל צפויות להזרים ביקוש גדול של כ-300 מיליון שקל למניית דלק קידוחים. סבירות נמוכה בלבד שהבורסה תחרוג מהכללים ותקדים את הביקוש לראשון ביוני.

לחישוב עדכון המדדים לחצו כאן

מחיקת אבנר משאירה מקום פנוי במדד ת"א 35 לעדכון המדדים של אוגוסט. בסבירות גבוהה מניית שופרסל תהיה המניה שתכנס למדד בעדכון זה. מעט אחריה מצויות שיכון ובינוי ויואל שיש להן סיכוי נמוך לעקוף את שופרסל עד המועד הקובע לעדכון זה ולהיכנס במקומה למדד ת"א 35.

בתרחיש בו תהיה ירידה חדה במחיר מניית פרטנר עד למועד הקובע היא עלולה לאבד את מקומה במדד ואז אחת מהשתיים, שיכון ובינוי או יואל, יכנסו במקומה.

שופרסל, צילום: זהר שחר שופרסל | צילום: זהר שחר שופרסל, צילום: זהר שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות