אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"שווים": אתר לישראלים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם צילום: wisconsin.gov

"שווים": אתר לישראלים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם

האתר החדש הוקם בידי עידן מוטולה ומטרתו לסקר נושאים שמשפיעים על אנשים עם מוגבלויות בארץ. בין היתר, יעסוק בנגישות, במלחמה באפליה נגד בעלי מוגבלויות ובסיפורים מעוררי השראה בנושא

16.05.2017, 12:26 | ויקי אוסלנדר

אתר חדשות טרי עלה היום לאוויר; "שווים" נועד לקדם את קהילת האנשים עם מוגבלויות ומשפחותיהם והוא פרויקט משותף עם מועדון הצרכנות "עדיף", לאנשים עם מוגבלות.

קראו עוד בכלכליסט

האתר כולל ידיעות חדשותיות, ראיונות ומדורים שונים כגון ספורט, תיירות, טכנולוגיה וצרכנות. בנוסף מציינים ב"שווים" כי לצד הפעילות העיתונאית "שווים" יפעל לקדם את המלחמה באפליה נגד אנשים עם מוגבלויות, באמצעות דרישה ממקבלי ההחלטות בממשלה לתקן את המעוות בנושא.

אתר "שווים", צילום: אתר שווים אתר "שווים" | צילום: אתר שווים אתר "שווים", צילום: אתר שווים

יזם "שווים", עיתונאי קבוצת ידיעות לשעבר עידן מוטלה, ציין כי האתר נועד "להעלות את הנושאים הקרובים ללבם של אנשים עם מוגבלות בישראל ובני משפחותיהם על סדר היום ולהוות עבורם בית עיתונאי אמתי. "שווים" אינו מתבונן על הקהילה מתוך תחושה של קורבנות ומסכנות, אלא להיפך - מנסה להעצים אותה באמצעות המנוף רב-העוצמה שנקרא תקשורת".

לפי עמותת נגישות ישראל נכון לדצמבר 2016 חיים בישראל 1.41 מיליון איש בעלי מוגבלות המהווים כ-17% מאוכלוסיית ישראל. מתוכם כ-240 אלף הם ילדים מתחת לגיל 17%. ההכנסה למשקי בית שבהם אדם עם מוגבלות נמוכה ב-25% מיתר משקי הבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות