אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רציו פטרוליום הודיעה על ביצוע סקר תלת ממדי ברישיון חיפושים בגינאה צילום: אתר החברה

רציו פטרוליום הודיעה על ביצוע סקר תלת ממדי ברישיון חיפושים בגינאה

הסקר צפוי להימשך כארבעה חודשים, בשטח של 5,700 קמ"ר. תבצע את הסקר חברה בת של אקסון מוביל השותפה ברישיון יחד עם רציו פטרוליום שהונפקה לאחרונה

16.05.2017, 14:30 | ניר טל

מספר חודשים מאז הונפקה בבורסה המקומית החלה שותפות רציו פטרוליום את פעילות החיפוש שלה, ברישיון ימי במדינת גינאה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח לבורסה, חברה בת של אקסון מוביל, המשמשת כמפעילה של הבלוק (B) שברשותן, החלה בביצוע סקר סייסמי תלת-מימדי (3D) שצפוי להימשך כארבעה חודשים בשטח של 5,700 קמ"ר. ע"פ הודעה של רציו פטרוליום, מדובר בשטח חיפוש הגדול בכ-40% מהשטח המקורי.

לשותפות רציו פטרוליום 25% מזכויות הקידוח בבלוק B והשותפות הנוספות הן ESSO EXPLORATION (חברת הבת של אקסון) המחזיקה בכ-50% ומשמשת כמפעילה בבלוק והיתר (25%) ברשות תאגיד פיננסי קנדי. מדובר באחד מבין 4 זכויות קידוח של רציו פטרוליום מחוץ לישראל. הזכויות האחרות מרוכזות באירלנד, בפיליפינים ובמלטה, שם עבודות האיסוף של הסקר הסתיימו וכרגע ממתינים לתוצאות עיבוד הנתונים.

שמה של גינאה עלה לכותרות בחודשים האחרונים לאחר שאקסון מוביל גילתה מספר מאגרים פוטנציאליים (LIZA, PAYARA, SNOEK) במימיה של המדינה מדרום אמריקה. לפני כשלושה חודשים הודיעה רציו פטרוליום על העברת 25% מזכויות הקידוח שלה לאקסון מוביל (לפני כן היו ברשותה 50%) וזאת בתמורה למימון הקידוח הראשון והשני בשטח ובתמורה לסכום של 450 אלף דולר. בנוסף, לחברה מנגנון הקובע כי תוכל שלא להשתתף בעלויות קידוח נוספות בתמורה לדילול אחזקותיה עד לרמה של 7.5% מזכויות הקידוח.

איתי רפאל מנכ"ל רציו פטרוליום, צילום: אוראל כהן איתי רפאל מנכ"ל רציו פטרוליום | צילום: אוראל כהן איתי רפאל מנכ"ל רציו פטרוליום, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות