אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטפליקס מעלה מחירים באוסטרליה. האם תעלה אותם גם כאן? צילום: איי פי

נטפליקס מעלה מחירים באוסטרליה. האם תעלה אותם גם כאן?

החברה בוחנת תמחור חדש במדינה, לאור מסים שצפויים להיגבות ממנה שם. ואולם, לפי הערכות עשויה נטפליקס לייקר את שירותיה גם במדינות אחרות, בשל ציפיות בעלי המניות שלה להכנסות מוגדלות ולכיסוי הוצאותיה בתחום התוכן

16.05.2017, 16:04 | שירות כלכליסט

האם נטפליקס מתכננת העלאת מחירים גלובלית? לפי דיווח של CNN, החברה בוחנת העלאת מחיר בשוק האוסטרלי, ככל הנראה במטרה להתמודד עם מסים חדשים שייכנסו לתוקף במדינה ב-1 ביולי.

קראו עוד בכלכליסט

שיעור ההתייקרות באוסטרליה נמוך יחסית: החבילה הבסיסית תעלה 9.99 דולר אוסטרלי במקום 8.99 ואילו חבילת הפרימיום – 17.99 במקום 14.99. ואולם, למהלך עשויה להיות השפעה על תמחור שירות הסטרימינג גם במדינות נוספות.

נטפליקס, צילום: איי פי נטפליקס | צילום: איי פי נטפליקס, צילום: איי פי

כשנשאל האם תרחיב החברה את ייקור השירותים, ענה דובר נטפליקס: "אנו כל הזמן בוחנים דברים חדשים ובחינות אלה משתנות לאורך הזמן. במקרה הזה, אנו בוחנים שינוי קל במחיר כדי להבין את ערכה של נטפליקס בעיני הצרכן".

לפי הערכות אנליסטים, בעלי המניות של החברה מצפים ממנה להגדיל את תזרים ההכנסות, לאור הפופולריות העצומה שלה בתחום הצפייה הישירה ברחבי העולם. לצד סיבות טבעית כהגדלת רווחים, רוצים המשקיעים גם לראות רשת ביטחון לפעילות נטפליקס בתחום יצירת התוכן - הפקת סרטים וסדרות - שהיא עניין יקר ומורכב.

עדיין לא ידוע על תוכנית קונקרטית להעלאת מחירים רוחבית, בין היתר משום שמשתמשי נטפליקס התרגלו לטוב; ב-2011 העלתה החברה מחירים וזכתה לביקורות ולנטישת משתמשים, אשר פנו לשירותי סטרימינג פיראטיים למיניהם או למתחרים מקומיים ובינלאומיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות