אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת הדסה הגישה בקשה לצו מניעה לרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים צילום: אלכס קולומויסקי

הנהלת הדסה הגישה בקשה לצו מניעה לרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים

התפטרות הרופאים צפויה להיכנס לתוקפה בחודש הבא, כשעדיין לא גויסו רופאים להחליף אותם במחלקה שהיא היחידה מסוגה באזור ירושלים

16.05.2017, 17:44 | ספי קרופסקי

הנהלת הדסה הגישה לבית הדין האזורי לעבודה בקשה להורות על צו מניעה זמני לפרק זמן של 6 חודשים לרופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים המתפטרים. התפטרות הרופאים צפויה להיכנס לתוקפה בחודש הבא, כשעדיין לא גויסו מספיק רופאים להחליף אותם במחלקה שהיא היחידה מסוגה באזור ירושלים. לעת עתה גויסו מנהל מחלקה חדש ושני רופאים, אלא שיש צורך ב-4 רופאים נוספים.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה שהוגשה באמצעות עורכי הדין שושנה גביש ממשרד ש. הורוביץ, המייצגים את הנהלת בית החולים נכתב, כי "ממעשיהם ומחדליהם של הרופאים הנוטשים עולה, כי מדובר בתוכנית אותה הגה מנהל המחלקה לשעבר, פרופ' מיקי ויינטראוב, שנפגש בתחילת חודש נובמבר 2016 עם המנהל הכללי של בית החולים שערי צדק, פרופ' יונתן הלוי, והציע לו לפתוח מחלקה הזהה למחלקה בהדסה, בבית החולים שערי צדק. במטרה להבטיח את הצורך במחלקה זו בשערי צדק, תוכננה התפטרות קולקטיבית של כל רופאי המחלקה, כמו גם של האחיות וצוות נוסף באופן בו 'תשותק' פעילות המחלקה בהדסה ויהיה רציונל לפתיחת מחלקה במקומה בשערי צדק. זה מעשה חסר תקדים בחומרתו שנעשה על גבם של ילדים מטופלים שנשקפת סכנה לחיהם.

הורים מפגינים נגד שר הבריאות ב פרשת התפטרות רופאי המחלקה ההמטו אונקולוגית בהדסה הורים מפגינים נגד שר הבריאות ב פרשת התפטרות רופאי המחלקה ההמטו אונקולוגית בהדסה הורים מפגינים נגד שר הבריאות ב פרשת התפטרות רופאי המחלקה ההמטו אונקולוגית בהדסה

מכתב ששלח פרופ' הלוי לשר הבריאות יעקב ליצמן לפני כמה ימים והגיע לידי "כלכליסט" מאשר את הנטען בבקשה להורות על צו מניעה. במכתב כותב פרופ' הלוי: "אדגיש ואומר שהמחשבה על פתיחת מחלקה כזו עלתה לאחר פניית ד"ר ויינטראוב אלי בתחילת נובמבר 2016 בהודיעו כי הוא וקבוצת הרופאים העובדים עמו נחושים להתפטר מהדסה". בהמשך המכתב מציין מנכ"ל שערי צדק כי לאור השתלשלות העניינים מאז, הוא מוותר על האפשרות לפתוח מחלקה שכזו בבית החולים.

בבקשה מייחסת עו"ד כהן גם אחריות של ההסתדרות הרפואית לפרשה וכותבת כי "למרבה הצער, במקום להטיל מרותם על רופאי המחלקה, הר"י ונציגות הרופאים יושבים על הגדר בשתיקה רועמת, מאפשרים לרופאי המחלקה לנקוט בצעדים היוצרים תוהו ובוהו, ואשר עולים לכדי שביתה פראית שעלולה להמיט הרס על המחלקה ומטופליה הילדים".

בתוך כך, עשרות בני אדם הפגינו אחר הצהריים מחוץ למעונו של ראש הממשלה בירושלים בדרישה לפטר את שר הבריאות יעקב ליצמן בשל מה שהגדירו "חוסר תפקודו" במשבר במחלקה. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב, בין השאר: "ביבי, שר הבריאות מפקיר את ילדינו למוות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות