אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ יתפלל בכותל בלי בכירים ישראלים; לא יגיע למצדה בגלל החום צילום: איי פי

טראמפ יתפלל בכותל בלי בכירים ישראלים; לא יגיע למצדה בגלל החום

זו תוכנית המסע העדכנית: לפי האמריקנים, עקב החום טראמפ לא יעלה למצדה. נשיא ארה"ב ינאם במקום זאת במוזיאון ישראל ויסייר ביד ושם. טראמפ יתפלל בכותל - אך בביקורו שם לא יצטרף אליו מנהיג ישראלי. היועץ מקמאסטר נשאל אם הכותל הוא חלק ממדינת ישראל וענה: "זו שאלה של מדיניות"

16.05.2017, 19:30 | ynet
שבוע לפני הגעתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לביקורו ההיסטורי בישראל, פרסמו האמריקנים את תוכנית המסע שלו - ואת התחנות שבהן יעבור בישראל. היועץ האמריקני לביטחון לאומי ה.ר. מקמאסטר אמר במסיבת עיתונאים היום (ג') כי טראמפ יגיע לכותל המערבי, אך אף מנהיג ישראלי לא יצטרף אליו שם. לאחרונה נטען כי טראמפ עשוי לנאום במצדה, אך עקב החום הכבד האמריקנים ויתרו על ההגעה לאתר ההיסטורי - ונאומו של טראמפ יתקיים במקום זאת במוזיאון ישראל.

 

כשנשאל מקמאסטר האם הבית הלבן מכיר בכותל כחלק ממדינת ישראל, הוא התחמק מתשובה ואמר: "זו שאלה של מדיניות". היועץ האמריקני לביטחון לאומי הוסיף כי "כוונתו של הנשיא טראמפ היא לבקר את המוקדים הדתיים הללו כדי לקדם רעיון של איחוד וסובלנות".

דונלד טראמפ , צילום: איי פי דונלד טראמפ | צילום: איי פי דונלד טראמפ , צילום: איי פי

לדברי מקמאסטר, טראמפ יגיע תחילה לסעודיה. הוא ייפגש שם עם המלך ועם 50 מנהיגים של מדינות ערביות ומוסלמיות כדי לייצר חזית נגד טרור איסלאמי. "תקוותו של הנשיא היא חזון של שלום בעולם האיסלאם. להילחם ברדיקליות ולקדם מתינות", אמר היועץ לביטחון לאומי.

לאחר שישתתף בכנס על טוויטר בסעודיה, הוא ימשיך לישראל, ייפגש עם נשיא המדינה ראובן ריבלין ויסייר ביד ושם. לדברי היועץ לביטחון לאומי, "טראמפ יצהיר על ברית בלתי ניתנת לשבירה עם ישראל". אחר כך טראמפ יבקר וינאם במוזיאון ישראל, "ושם יחזק את הקשר עם בת הברית הקרובה ביותר של ארצות הברית במזרח התיכון".

 

טראמפ ייפגש באותו הערב - הערב הראשון לביקורו בישראל - עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. מקמאסטר ציין כי נשיא ארצות הברית וראש הממשלה יסעדו ארוחת ערב עם רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו והגברת הראשונה, מלניה טראמפ. יממה לאחר מכן ייפגש נשיא ארצות הברית עם אבו מאזן בבית לחם, "ויתחייב לפעול כדי להגיע לשלום".

באשר לדיווח הדרמטי לפיו טראמפ חשף מידע מודיעיני רגיש במיוחד בפני בכירים רוסים שביקרו בבית הלבן בשבוע שעבר, אמר היועץ לביטחון לאומי כי "זכותו של הנשיא לחלוק מידע עם כל אחד". לטענתו, "טראמפ נפגש עם שר החוץ הרוסי לגבי איום הטרור. הם גם דיברו על נושאי חוץ, ואז טראמפ הבהיר שיש לשתי המדינות אינטרס משותף - זה היה הקונטקסט של השיחה, והמידע שהיה בהחלט ראוי לחלוק על מנת לחזק את שיתוף הפעולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות