אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעלון: "היה בצע כסף בפרשת הצוללות, אם לא יוגש כתב אישום - אומר כל מה שאני יודע" צילום: חן גלילי

יעלון: "היה בצע כסף בפרשת הצוללות, אם לא יוגש כתב אישום - אומר כל מה שאני יודע"

שר הביטחון לשעבר אמר בראיון לליאור דיין ב-HOT כי "כל עניין כלי השיט והמספנה הגרמנית הוא מזוהם"; לשכת נתניהו: "מדובר בהבל הבלים ושקרים גסים"

16.05.2017, 20:16 | אדריאן פילוט

שר הביטחון לשעבר, משה בוגי יעלון, שיגר היום האשמות כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת רכישת הצוללות.

קראו עוד בכלכליסט

בראיון לליאור דיין ב-HOT, אמר יעלון: "היה בצע כסף בפרשה. יש להעמיד לדין את המעורבים". לדבריו, "ראש הממשלה מעדיף אפילו טובת בצע כסף על פני אינטרסים של מדינת ישראל". הוא הוסיף כי "אם לא יוגש כתב אישום, אומר כל מה שאני יודע"

בתשובה לשאלה האם דוד שמרון וראש הממשלה מעורבים בפרשה, אמר יעלון: "אין לי ספק, כל עניין כלי השיט והמספנה הגרמנית הוא מזוהם".

נתניהו מסר בתגובה כי "מדובר "בהבל הבלים ורעות רוח, שקריו הגסים יתבררו ככאלה. משרד המשפטים פרסם רשמית שרה"מ כלל אינו חשוד בפרשה".

משה בוגי יעלון, צילום: נמרוד גליקמן משה בוגי יעלון | צילום: נמרוד גליקמן משה בוגי יעלון, צילום: נמרוד גליקמן

במוקד פרשת הצוללות עומד החשד כי חלק מהעסקאות לרכישת כלי שיט מטיסנקרופ הגרמנית נעשו בניגוד לעמדת בכירי צה"ל. הפרשה הסתעפה לאחר שהתגלה כי דוד שמרון — פרקליטו האישי של נתניהו — מייצג גם את נציג טיסנקרופ בישראל מיקי גנור. בסוף נובמבר האחרון דיווח עיתון גרמני כי גנור גזר קופון של 11 מיליון יורו בגין רכישת הצוללות דקר, בעסקה שנחתמה ב־2009. עדויות נוספות בעניין גרמו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לבדוק את הפרשה, ובפברואר האחרון הבדיקה הפכה לחקירה פלילית. ראש הממשלה נתניהו לא נחקר בפרשה זאת והוא אינו חשוד בה בדבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות45 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה