אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: קידמנו תוכנית לצמצום פערים - ואריאל לקח את הכסף למקורבים; יש לפתוח בחקירה צילום: אלכס קולומויסקי

לפיד: קידמנו תוכנית לצמצום פערים - ואריאל לקח את הכסף למקורבים; יש לפתוח בחקירה

יו"ר "יש עתיד" קרא ליועמ"ש לפתוח בחקירה פלילית נגד השר אריאל בעקבות ממצאי דו"ח המבקר, לפיהם העביר הקצבות שיועדו לפריפריה לגרעינים תורניים של מקורביו במרכז. לפיד כיהן אז כשר האוצר

17.05.2017, 13:24 | שחר אילן
יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד, קורא ליועמ"ש עו"ד אביחי מנדנבליט לפתוח בחקירה פלילית נגד השר אורי אריאל. זאת, בעקבות הממצאים שפורסמו אתמול בדו"ח מבקר המדינה, על העברת הקצבות שיועדו לגרעיני התיישבות בפריפריה לגרעינים תורניים של מקורבי אריאל במרכז הארץ. לפיד היה שר האוצר בתקופה אליה מתייחס הדו"ח.

לפיד אומר ש"השר אריאל היה ממונה על ביצוע תוכנית שקידמנו לסגירת פערים חברתיים בין הפריפריה למרכז. דו"ח מבקר המדינה שפורסם אתמול מוכיח שאריאל לקח במקום זה את רוב הכסף, והעביר אותו למקורבים פוליטיים, לגרעינים תורניים במרכז, לקידום פעילות של מפלגתו. הוא לקח מיליונים שצריך היה להשקיע בעתיד הילדים שלנו, הילדים בדימונה, קריית שמונה, עוטף עזה והגליל, והשתמש בהם בניגוד לחוק כדי לקדם אינטרסים פוליטיים. אי אפשר לעבור על זה בשתיקה", טוען לפיד". "המשטרה צריכה לחקור עד תום את הפרשה הזו".

אורי אריאל ויאיר לפיד. "הוא לקח מיליונים שצריך היה להשקיע בעתיד הילדים שלנו", צילום: עמית שעל אורי אריאל ויאיר לפיד. "הוא לקח מיליונים שצריך היה להשקיע בעתיד הילדים שלנו" | צילום: עמית שעל אורי אריאל ויאיר לפיד. "הוא לקח מיליונים שצריך היה להשקיע בעתיד הילדים שלנו", צילום: עמית שעל

לפיד הצטרף בכך לשורת קריאות לפתיחת חקירה בפרשת אריאל ולפיטורי השר. סיעת המחנה הציוני קראה לפיטורי שר החקלאות אורי אריאל "כשלב ראשון בפירוק הממשלה כולה". זאת, בטענה ש"התנהלות השר אורי אריאל בחטיבה להתיישבות היא דוגמה להתנהלות הממשלה כבתקציב. קודם המקורבים, קודם המתנחלים - אחר כך אתם". יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג אמר ש"שלטון הימין מוכיח פעם נוספת את הריקבון השלטוני המושחת והאפליה השיטתית בכספי הציבור, שהתבססה תחת שלטונו של נתניהו ומבהיר את הצורך הבהול להחליפו באמצעות גוש פוליטי מרכזי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
התיק יסגר מחוסר עניין לציבור.
הרי לא באמת מנסים לעשות צדק. במדינה שלנו מי שיכול גונב. ורק מעטים נתפסים. ומהם 90 אחוז יוצאים ללא פגע... וגם אם כן אז אחרי מאסר נם יכולים אפילו לחזור לכנסת . אבל כדאי לדעת שהאשמים היחידים הם אנחנו הבוחרים. כי לנו לא אכפת אם האדם מושחת. גנב . רודף בצע . כי לנו אכפת רק ההבטחות.... אז תפסיקו לבכות ותנו לגנוב בשקט. ובסוף נאשים את התקשורת. הרי הם אשמים .. למה הם חושפים את השחיתות... אם לא יחשפו המדינה תוכל להתנהל בשקט.
mt  |  19.05.17
לכל התגובות