אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

אהרון אהרון: "אנחנו במצב טוב מבחינת יזמות, יש בישראל 5,000 סטארט-אפים פעילים"

מנכ"ל הרשות הלאומית לחדשנות, אמר בוועידת כלכליסט בניו יורק כי "בישראל יש אפשרויות השקעה רבות וכ-300 תאגידים רב-לאומיים פועלים בה ותורמים לטיפוח של מנהלים מקומיים"

17.05.2017, 17:44 | מאיר אורבך, ניו יורק

"בישראל יש אפשרויות השקעה רבות. ב-2016 ההשקעות עמדו על כ-4.4 מיליארד דולר, כ-300 תאגידים רב-לאומיים פועלים בישראל והם מהווים מטרה איכותית לטכנולוגיה איכותית ואימון של מנהלים בישראל. ויש את המימון הממשלתי שפותר כל מקום שיש בו סיכון גדול כדי לאפשר הצלחה של חברות", כך אמר אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות הלאומית לחדשנות, בוועידת "כלכליסט" בניו יורק.

"אנחנו במצב טוב מאוד מבחינת יזמות השאלה היא איך הגענו לכאן", אמר אהרון, לשעבר מנכ"ל אפל ישראל. "יש לנו אקו-סיטסם שמתפקד היטב. הצבא הישראלי מייצר כשרונות ורעיונות שזורמים לתעשיה המקומיות. האקדמיה היא גם אחד מעמודי התווך של התעשייה. מובילאיי היא תוצר של האקדמיה בישראל. חברות הסטארט-אפ הישראליות הן גם עמוד תווך, 1,200 קמות בישראל בשנה ו-800 נסגרות. יש 5,000 חברות פעילות וזה יוצר אווירה יזמית פעילה. 

אהרון אהרון בוועידה. עשיתי דרך ארוכה מהפרפרבים של חיפה , צילום: אוראל כהן אהרון אהרון בוועידה. עשיתי דרך ארוכה מהפרפרבים של חיפה | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון בוועידה. עשיתי דרך ארוכה מהפרפרבים של חיפה , צילום: אוראל כהן

"אנחנו מנסים לעזור ליזמים להשיג השקעות במחקר ופיתוח שלהם. בשנים האחרונות הרבה פרויקטים של יזמים עוברים מסטראט-אפ ניישן לסקייל אפ-ניישן. החדשנות הישראלית משפיעה על העולם כמו המוצרים של אפל בעולם", אמר אהרון.

אהרון סיפר לבאי הוועידה את סיפור חייו. "נולדתי בפרפרבים של חיפה וזה השפיע מאוד על החיים שלי. בחרתי ללמוד אלקטרוניקה ושרתתי ביחידת 8200 בצה"ל, שכיום יותר מפורסמת מבעבר. משם הלכתי לטכניון ולמדתי מחשבים והנדסה אלקטרונית, ונשארתי כמרצה חיצוני שם במשך מספר שנים. אח"כ הצטרפתי למרכז המחקר של יבמ שהיה הראשון בישראל. שם התחלתי את הקריירה, זה היה בית הספר הכי טוב לניהול.

"משם עברתי לתפקיד מנכ"ל וסגן נשיא למחקר ופיתוח של צורן שנסחרה בבורסה ואח"כ עברתי לעמק הסיליקון והיית מנהל התפעול של החברה. עברתי לחברת סימנס לבצע מהפך בחברה שלהם וזה היה תהליך קשה. הצטרפתי לקרן ההשקעות ג'רוזלם גלובל ועברתי לחברת דיסקרטיקס והייתי שם יו"ר, ואז הקמתי חברת סטארט-אפ בשם קאמרו. החברה נמכרה לצערי במכירה לא טובה. קאמרו עדיין קיימת כחברה פעילה תחת הרוכשת שלה. אז קבלתי פניה מאפל להקים מרכז פיתוח ראשון מחוץ לישראל עכשיו יש לה 800 עובדים בישראל והיא חלק מהותי מהפעילות של אפל ולכל ומוצר של החברה יש משהו ממרכז הפיתוח בישראל", תיאר אהרון את מסלול חייו עד כה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות