אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

"שכרנו 30 עובדים כדי שיסננו מידע מזויף - אבל גם הציבור צריך לדעת לזהות אותו"

אדם סינגולדה, מנכ"ל טאבולה, אמר בוועידת כלכליסט בניו יורק כי "אם תיקח 10,000 דולר תוכל לדאוג שעשרות מיליוני אנשים יוכלו לקרא את הסיפור שלך ברשת"; ג'ון סטיינברג, מייסד צ'דר: הרשתות הגדולות עושות טעויות, אבל הן לא עושות פייק ניוז

17.05.2017, 19:59 | מאיר אורבך, ניו יורק

אדם סינגולדה וג'ון סטיינברג יודעים שפייק ניוז הוא איום גדול מאוד על תעשיית המדיה העולמי. לדברי סינגולדה, מנכל חברת המלצות התוכן טאבולה, הטיפול צריך להיות משני הצדדים - גם המפרסמים וגם הקוראים. "שכרנו 30 עובדים שכל תפקידם הוא לסנן מידע מזויף, וגם פייסבוק שכרה מאות עובדים. אני מאוד מקווה שזה מספיק. אבל גם הציבור צריך לדעת לזהות מידע מזויף", הוא אמר בוועידת כלכליסט בניו יורק.

סטיינברג היה בעברו בכיר בעיתון "דיילי מייל". לאחר מכן שימש כנשיא חברת באזפיד וכיום הוא עומד מאחורי חברת הסטארט-אפ צ'דר, שלדברי סינגולדה היא תהיה CNBC הבאה.

בפאנל בהנחיית ד"ר נמרוד קוזלובסקי, אמר סטיינברג: "יש לנו בעיה גדולה מאוד עם פייק ניוז. הבעיה הכי גדולה של הפייק ניוז היא המקור, כאשר אתה לא יודע מהיכן המקורות של הידיעות, ועל זה יש להאשים את פייסבוק שלמעשה מעלימה את המקור של החדשות. אם אתה רואה רשתות כמו CNN ,NBC ואחרות, הן לא עשו ולא עושות פייק ניוז, וגם פוקס היא כזו. הרשתות האלו עושות טעויות אבל הן לא עושות פייק ניוז. אני חש שהמו"לים כיום מאוד חוששים מפייסבוק ולכן קשה להם להילחם בפייק ניוז".

סטיינברג, סינגולדה וקוזלובסקי סטיינברג, סינגולדה וקוזלובסקי סטיינברג, סינגולדה וקוזלובסקי

לדברי סינגודלה, "אם תיקח 10,000 דולר תוכל לדאוג שעשרות מיליוני אנשים יוכלו לקרא את הסיפור שלך ברשת. תמיד היו פייק ניוז אבל עכשיו יש את הצינורות של ההפצה". הוא הוסיף כי "אני ממש זועם על כך שאנשים הפסיקו להאמין למקורות של המידע בגלל הפייק ניוז והם נצמדים למקורות מוכרים מאוד בלבד. אבל יש אתר שנקרא i love science והם מתעלמים מאתרים כאלה כי היא לא מוכרת"

.

סטיינברג אינו מסכים ואומר שכל אתר צריך לקבל הכרה ורק אז להיות מקור מוכר. לדבריו, צריך שלחברות כמו צאדר וטאבולה תהיה מדיניות אחראית. "הביקור שלי בישראל לאחרונה היה מאוד חדש לי אבל גיליתי אצלכם דבר נפלא", הוא אומר. " כולם מדברים בצורה חופשית ואינם חוששים להגיד את האמת ולהגיד את מה שהם רוצים. חלק מהבעיה בארה"ב היא להגיד את מה שאינו טוב. אנשים חוששים. אם היה לאנשים את האומץ להגיד מה הוא בולשיט - הרבה בעיות היו נחסכות לנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות