אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת ניו יורק

פנחס בוכריס: "אנחנו במלחמת סייבר - אתם לא יכולים לישון בשקט בלילה"

בוכריס, לשעבר מפקד 8200 וכיום שותף בסטייט אוף מיינד ונצ'ורס, אמר בוועידת כלכליסט בניו יורק: "אני מאמין שהמלחמה רק תחריף"; ד"ר דודי זכריה: "הטרוריסטים רוצים להגיע למקומות מסוכנים כמו כורי אטום"

17.05.2017, 21:31 | שי סלינס, ניו יורק

"אנחנו נמצאים עכשיו במלחמת סייבר - אתם לא יכולים לישון בלילה", כך אמר היום פנחס בוכריס, לשעבר מפקד 8200 וכיום שותף בסטייט אוף מיינד ונצ'ורס, בוועידת כלכליסט בניו יורק. בוכריס השתתף בפאנל בתחום הסייבר בהנחיית מייסד UpWest Labs, גיל בן ארצי. בפאנל השתתף גם ד"ר דודי זכריה, שמכהן כמנהל הוועדה המבצעית לפעילות נגד טרור של האו"ם וליאור דיב, מייסד ומנכ"ל Cybereason.

"העניין במלחמת הסייבר היא מעבר לכסף - רק לפני שבוע הם ניסו לפגוע בבית חולים. זה ניסיון לפגוע בחיי אדם", אמר בוכריס. "אני מאמין שהמלחמה רק תחריף".

בוכריס גם דיבר על גיוס משקיעים לתחום הסייבר: "ראיתי המון סטארט-אפים בסייבר, אבל אף אחד מהם לא הגיעה לפתרון יוצא דופן. עם זאת, אני מאמין שטרנד הסייבר לא יעבור מהפוקוס של המשקיעים. הם ימשיכו להסתכל על זה".

זכריה הסכים עם בוכריס ואמר כי אנחנו צריכים להיות מודאגים ממה שקורה סביבנו. "העניין בטרור הסייבר הוא שהוא מכוון לפגיעה בחיי בני אדם. הטרוריסטים רוצים להגיע למקומות מסוכנים כמו כורי אטום. תחשבו על הנזק שיהיה אם הם יפגעו בכור אטומי או במכונית אוטונומיתית?".

גיל בן ארצי, פנחס בוכריס, דוד זכריה וליאור דיב, צילום: אוראל כהן גיל בן ארצי, פנחס בוכריס, דוד זכריה וליאור דיב | צילום: אוראל כהן גיל בן ארצי, פנחס בוכריס, דוד זכריה וליאור דיב, צילום: אוראל כהן
לגבי ההתמודדות עם האיומים מצד המדינות אמר זכריה: "אנחנו רואים שיש מדינות שפתחו אמצעים טובים מאוד ויש כאלו שלא. הבעיה היא שיש חברות שלא רואות את האיומים האלו כמו מדינה - כלומר עם סכנה לציבור".

דיב הסביר כי יש להפריד בין שני סוגים של תקיפות סייבר. "מצד אחד יש הגנה רגילה (it security) של חברות עסקיות שמונעות זיופים וגניבת פרטים - ומהצד השני יש התקפת סייבר שמטרתה טרור. עם הסוג הראשון של התקיפות אנחנו יכולים להתמודד משום שההגנה שאנחנו בונים מספיקה לזמן ממושך. התקיפה מהסוג השני היא בעייתית יותר משום שכל יום צריך לשנות את הדרך שבה אנחנו מתגוננים".

"יש עוד עניין - הנורמה של המדינות", אמר דיב. "אנחנו נמצאים מאחור בכל מה שקשור בלגיטימציה של מה אסור ומה מותר. מה שנראה נורמלי והגיוני במדינה אחת - נראה אחרת לגמרי במדינות אחרות".

דיב גם אמר כי הפוקוס עובר לשאלה אחת - "האם אני נמצא תחת מתקפת סייבר כרגע? כלומר, זיהוי הבעיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות