אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רשות המאגר הביומטרי פועלת בניגוד לחוק" צילום: שאטרסטוק

"רשות המאגר הביומטרי פועלת בניגוד לחוק"

כך טוענים מתנגדי המאגר, לאור העובדה שהרשות מתנהלת ללא מנהל קבוע, דווקא בתקופה הקריטית שלפני תום הפיילוט והפיכת המאגר לחובה עבור כל אזרחי ישראל. התנועה לזכויות דיגיטליות: "אף אחד לא רוצה את התפקיד"

17.05.2017, 21:23 | עומר כביר
רשות בלי ראש: מתנגדי המאגר הביומטרי מתריעים שהרשות הביומטרית פועלת באופן שמנוגד לחוק, שכן מזה כחצי שנה היא מתפקדת ללא מנהל קבוע.

קראו עוד בכלכליסט

בספטמבר שעבר, ראש הרשות הביומטרית גון קמני פרש במפתיע מתפקידו. מאז מתנהלת הרשות בניהולו הזמני של סמנכ"ל משרד הפנים, אבי חליבה, ומבלי שיעמוד בראשה מנהל קבוע. וזאת, דווקא בתקופה הקריטית ביותר של סיום תקופת הפיילוט הביומטרי והמעבר לפעילות במתכונת קבועה ומחייבת ב-1 ביוני.

על רקע זה פנו מתנגדי המאגר לוועדת הכנסת המשותפת שמפקחת על פעילותו, בדרישה לעצור את כניסתו לתוקף של החוק שמכשיר את הפיכת המאגר לקבוע.

השר דרעי מנפיק לו תעודה ביומטרית, צילום: מוקי שוורץ השר דרעי מנפיק לו תעודה ביומטרית | צילום: מוקי שוורץ השר דרעי מנפיק לו תעודה ביומטרית, צילום: מוקי שוורץ

"החוק קובע כי ראש הרשות לא ימלא תפקיד אחר מלבד ניהול הרשות", נכתב בפנייה שנשלחה לוועדה. "סעיף זה נכתב הן על מנת לשמור על אבטחת המידע הדרושה והן למנוע ניגודי עניינים מערכתיים. דא עקא, שמר חליבה מכהן במינוי זמני, וכן ממשיך בתפקידו, כך שנוצר מצב שלפיו בפועל למעלה מחצי שנה מתנהלת הרשות ללא ראש. אבקש לכנס מיידית את הועדה המשותפת לדיון בנושא זה ולעצור את כניסת החוק לתוקף עד למינוי ראש קבוע לרשות".

היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, עו"ד יהונתן קלינגר, ששלח את המכתב אמר ל"כלכליסט": "הרשות לניהול המאגר הביומטרי שוב מוכיחה שהיא לא מוכשרת לנהל דבר, תוך שהיא מצפה לנהל את המידע הרגיש ביותר של אזרחי ישראל. הסיבה שלא ממונה ראש לרשות היא ברורה: אף אחד לא רוצה לנהל את הגוף הכושל הזה וללכת לכלא כשהמאגר ידלוף".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "ועדת איתור מונתה לבחירת מועמד מתאים וקיימה כבר מספר דיונים. לאחר סיום התהליך תפורסם הודעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה