אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כנס I/O: גוגל חשפה משקפי AR שפועלים ללא סמארטפון צילום: TheVerge

כנס I/O: גוגל חשפה משקפי AR שפועלים ללא סמארטפון

באירוע המפתחים השנתי של ענקית הטכנולוגיה הוצגו יישומים שמסוגלים לזהות עצמים בזמן אמת דרך מצלמת הסלולרי ואף למחוק ולהזיז אותם. לצידם הוצגו משקפיים שפותחו בשיתוף לנובו ו-HTC ואפילו שירות מקוון לחיפוש עבודה וכלי שיגיד לכם אילו תמונות כדאי לשתף ועם מי

18.05.2017, 11:25 | ויקי אוסלנדר
כנס המפתחים השנתי של גוגל, Google I/O נפתח אמש (ד') - וענקית הטכנולוגיה חשפה בו שורת פיתוחים חדשים, מרביתם מבוססים על יכולות בינה מלאכותית.

קראו עוד בכלכליסט

מה שזכה לקול תשואות רמות מצד הקהל היה עדשות גוגל (Google lens). אפליקציה שמשתמשת בטכנולוגיית זיהוי תמונה כדי לזהות חפצים בזמן אמת דרך מצלמת הטלפון. לפי מנכ"ל גוגל העולמית סונדר פיצ'אי, רמת התחכום של האפליקציה גבוהה מספיק כדי להצליח לזהות את סוג ספציפי של פרח או לדעת לזהות מדבקת סיסמת ראוטר כדי לעדכן אוטומטית אותה לגלישה באמצעות המכשיר. האפליקציה אף מסוגלת להסיר עצמים שחוסמים או מפריעים לתמונה, כמו גדר שמסתירה את האדם אותו רוצים לצלם.

יכולת זיהוי העצמים של גוגל, צילום: Notey יכולת זיהוי העצמים של גוגל | צילום: Notey יכולת זיהוי העצמים של גוגל, צילום: Notey

גוגל הציגה משקפי מציאות מוגברת חדשות מסדרת ה-Daydream, בפיתוח עם לנובו ו-HTC - משקפיים שפועלים עצמאית ללא תלות בסמארטפון.

בתוך המשקפיים מוטמעת טכנולוגיית Worldlens שאמורה להתאים את החוויה הווירטואלית לעולם האמיתי בצורה מדויקת, ללא כל מצלמות חיצוניות נלוות. מדובר על שינוי מהותי מהמשקפיים הקודמים שידעו לזהות רק תנועות ראש ולא להתמצא במרחב.

אירוע המפתחים של גוגל, צילום: Android Authority אירוע המפתחים של גוגל | צילום: Android Authority אירוע המפתחים של גוגל, צילום: Android Authority

הסייען החכם של גוגל שהתחיל את ראשית דרכו בסמארטפון בפיתוחה של החברה – הפיקסל, יהפוך זמין למשתמשי אייפון. הסייען שמאז התפתח והפך נגיש לכלל משתמשי אנדרואיד, 100 מיליון משתמשים לפי החברה, אמנם יותאם ל-IOS של אפל, אך לא יוכל להיות הגדרת בררת המחדל במקום סירי. על המשתמש יהיה להפעיל אותו כל פעם בצורה אקטיבית.

יכולות זיהוי הדיבור של גוגל שופרו, כך שמשתמשים לא יצטרכו לשאול שאלות תבניתיות כדי שהתוכנה תבין מה הם רוצים. לסייען החכם במכשירי הסמארטפון יתווסף פיצ'ר נוסף בשם Google Action, שהיה קיים עד כה במערכת הבית החכם של גוגל. הפיצ'ר יאפשר פעולות נוספות כמו ביצוע עסקאות תשלום בפקודת קול.

אנדרואיד O מגיע למשתמשים

גם קצת חדשות טובות למי שחיכה בשקיקה לגרסת האנדרואיד החדשה Android O. מה שהיה עד כה נגיש רק למפתחים הופך להיות זמין לכלל משתמשי אנדרואיד בגרסת בטא. כל מה שצריך כדי להוריד את גרסת הבטא זה רק רישום בגוגל ומכשיר מסוג פיקסל או נקסוס. בין הפיתוחים הכוללים את גרסת הבטא הם הזנת מיקום אחרון של המשתמש לאפליקציות שמבקשות מיקום (במקום איכון ה-GPS, מה שחוסך בסוללה), ייעול הפעלת יישומים ועוד.

אנדרואיד O, צילום: Notey אנדרואיד O | צילום: Notey אנדרואיד O, צילום: Notey

אחד מהפיתוחים המטרידים הוא בגזרת אפליקציית התמונות גוגל Images, שלפי החברה משמשת 500 מיליון אנשים שמעלים 1.2 מיליארד תמונות בכל יום. החברה מציעה תוספות חדשות לתוכנה המוכרת הכוללים כלים לזיהוי פנים. באמצעות כלי הזיהוי גוגל תמונות תציע למשתמש אילו תמונות חדשות שצולמו כדאי לשתף ויותר מכך – עם מי מחבריך לשתף. גוגל תמונות תזהה את המצולמים בתמונות השונות ותנסה לעודד את המשתמש לשתף אותן עם חברים. בדומה לפיצ'ר המטריד לא פחות שקיים כבר בפייסבוק. למי שאין את האפליקציה הייעודית של גוגל תמונות יקבל את התזכורת באמצעות מסרון.

גוגל ג'ובס

כמנוע החיפוש הגדול בעולם, גוגל לא מתאפקת ומוסיפה שירות חדש למציאות עבודה שנתמך במנוע החיפוש. הגוגל ג'ובס. היה זה המנכ"ל פיצ'אי שהציג את הפרויקט החדש של גוגל וציין כי "46% מהמעסיקים בארה"ב טוענים כי הם סובלים ממחסור בכוח עבודה מוכשר, בו בזמן שישנים מחפשי עבודה רבים רק דלת ליד". פיצ'אי ציין את החשיבות לרתום טכנולוגיית בינה מלאכותית בשביל העצמה כלכלית עם השפעה מיידית על חיי האנשים והציג את הכלי שאמור לעשות זאת לטענתו.

השירות החדש יזהה מתי משתמש גוגל מחפש עבודה ומהם מאפייני החיפוש (היקף, שכר, מיקום, דרג וכדומה). באמצעות איסוף ולמידת נתונים אלו יציע המנוע של גוגל ג'ובס עבודות שהוא מזהה כמתאימות. המנוע ישתמש בכלים של למידה עמוקה כדי להצליח לחדד כל הזמן את הצעות העבודה הרלוונטיות, גם במידע שולי לכאורה כמו משך הנסיעה היומית שהעבודה דורשת או תחילת העסקה. גוגל תשתף פעולה עם אתרים כמו לינקדאין, פייסבוק וגלאסדור ותשיק את השירות תחילה בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות