אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תשלם קנס של 110 מיליון יורו באיחוד האירופי צילום: pixabay.com

פייסבוק תשלם קנס של 110 מיליון יורו באיחוד האירופי

רגולטור ההגבלים העסקיים של האיחוד פסק כי החברה העבירה מידע כוזב במסגרת עסקת רכישת ווטסאפ. החקירה החלה לאחר שהרשת החברתית נדרשה להראות שאין בכוונתה להעביר פרטים אישיים בין שירותיה ובין אפליקציית הצ'ט

18.05.2017, 11:43 | שירות כלכליסט

פייסבוק נקנסה ב-110 מיליון יורו באיחוד האירופי, בגין הצגת מידע כוזב במסגרת רכישת ווטסאפ אותה ביצעה לפני שלוש שנים. לפי דיווח של רויטרס, הקנס הוטל לאחר חקירה בת שישה חודשים שביצעו רגולטורים בתחום ההגבלים העסקיים באיחוד.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק טענה כי החיבור בין שירותיה ובין ווטסאפ לא יאפשר התאמת מידע משתמשים בין בעל חשבון פייסבוק ובין הפעילות שלו באפליקציית הצ'ט, כשבפועל ביצעה החברה העברת מידע בין שני השירותים.

משרדי פייסבוק, צילום: איי אף פי משרדי פייסבוק | צילום: איי אף פי משרדי פייסבוק, צילום: איי אף פי

הקנס יכל להגיע ל-1% מתוך הרווחים הגלובליים המוצהרים של פייסבוק (נכון ל-2016, שכן מדובר ברווחים שנתיים) – כלומר 247 מיליון יורו. מרגרט וסטגר, המפקחת על ההגבלים העסקיים באיחוד, הודיעה במרץ האחרון כי ישנה רשימה של חברות אשר הציגו לנציבות מידע כוזב כדי לקבל אישור לביצוע מיזוגים ורכישות במספר תחומים, ביניהם בשוק השירותים המקוונים.

זהו הקנס הגדול ביותר שקיבלה פייסבוק לאחרונה; בחודש החולף ספגה החברה קנס של 150 אלף יורו בצרפת בגין סירובה לספק מידע על השימוש שהיא עושה במידע פרטי ואילו באיטליה הוטל קנס של 3 מיליון יורו על ווטסאפ, בגין העברת המידע שמתבצעת מאפליקציית הצ'ט לרשת החברתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות