אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמנכ"ל כספים לשעבר חשוד בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים צילום: שאטרסטוק

סמנכ"ל כספים לשעבר חשוד בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים

אריה שוסטר מגבעת שמואל, המכהן כדירקטור ובעל מניות במספר חברות ושימש בעבר גם כסמנכ"ל כספים בחברת הקורנס מפעלי עופרת, חשוד שמשך עשרות צ'קים בהיקף של מיליוני שקלים מהחברה מבלי לדווח על כך לרשות המסים

18.05.2017, 12:37 | עמרי מילמן

הותר לפרסום: אריה שוסטר מגבעת שמואל, המכהן כדירקטור ובעל מניות במספר חברות, ושימש בעבר גם כסמנכ"ל כספים בחברת הקורנס מפעלי עופרת, חשוד בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים. 

קראו עוד בכלכליסט

פעילות מודיעינית של פקיד שומה חקירות מרכז העלתה חשד לפיו שוסטר משך לכיסו צ'קים מחברת הקורנס, המפעל השני בגודלו במזרח התיכון להתכת עופרת (לפי אתר החברה), בה שימש כסמנכ"ל כספים, מבלי לדווח ולשלם על כך מס.

בעקבות החשדות נפתחה חקירה גלויה ונתפסו מסמכים רבים אצל שוסטר. מהחקירה עולה כי בשנים 2015-2014 משך שוסטר עשרות צ'קים בהיקף של מיליוני שקלים מהחברה בה עבד כסמנכ"ל. את הכספים הפקיד בשתי חברות שבבעלותו וכאמור, לא דיווח על אותן הכנסות לרשות המסים. שוסטר הודה במהלך החקירה כי משך כספים ולא נתן להם ביטוי בדוחות הכספיים.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

שופטת בית משפט השלום בת"א, חיותה כוחן עומר, הורתה מוקדם יותר השבוע על שחרורו של שוסטר בתנאים מגבילים, בהתאם לבקשת רשות המסים, הכוללים ערבות של מאות אלפי שקלים, צו עיכוב יציאה מהארץ לחצי שנה ואיסור על יצירת קשר עם מעורבים בפרשה, שכן החקירה עצמה טרם הסתיימה.

במקביל, בימים אלו ישנה מחלוקת אזרחית בתחום המס בין חברת הקורנס לשוסטר שכיהן בה כסמנכ"ל, שהביאה ככל הנראה לפתיחת החקירה.

עו"ד רמי יולוס, המצייג את שוסטר, מסר ל"כלכליסט": "אני חושב שיש פה ניסיון של רשות המסים להפעיל לחץ על אדם, שהשם שלו מאוד חשוב לו, ואני בתחושה שיש ניסיון להשפיע על הליכים אזרחיים באמצעות החקירה הזו. קיבלנו ממנו הסברים שמניחים את הדעת, על כל הטענות שעולות, אך טרם ראינו את החומרים. כאמור, החקירה קשורה למחלוקת אזרחית בין שני הצדדים והניסיון להפעיל עליו לחץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות