אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי תגן על המכונית של ג'יימס בונד מפני מתקפות האקרים צילום: יצרן

בלקברי תגן על המכונית של ג'יימס בונד מפני מתקפות האקרים

החברה מפתחת פלטפורמה שתדע לזהות מתקפות פשוטות כמורכבות - לרבות כאלה שינסו להשתלט על המכונית בנסיעה. המערכת נמצאת בשלבי ניסוי בשיתוף יצרניות פרימיום כאסטון מרטין וריינג' רובר

18.05.2017, 12:48 | רפאל קאהאן

בלקברי החלה לעבוד על פתרון סייבר שמיועד לאבטח מכוניות עברה לא מעט תהפוכות בשנים האחרונות. החברה עברה תהפוכות רבות בשנים האחרונות: היא שינתה מודל עסקי והציבה במרכזו פתרונות תוכנה ארגוניים במקום ייצור טלפונים חכמים - ועתה חשפה פעילות בתחום הרכב.

קראו עוד בכלכליסט

הפתרון החדש נועד להיות יותר מכלי סייבר נגד האקרים וגנבי רכב, כי אם חבילת אבטחה שתהיה מסוגלת להתריע על וירוסים או על ניסיונות להוריד את רכב בו אתם נוהגים מהכביש. הוא נמצא כבר בשלבי ניסוי מתקדמים אצל יצרניות רכבי יוקרה כריינג' רובר ואסטון מרטין. היצרניות חברו לבלקברי לאור העובדה שמכוניות עילית צפויות להוות מטרה אטרקטיבית יותר לפושעי רשת. המערכת מפותחת ע"י חטיבת QNX של בלקברי, שכבר מספקת מערכות ניהול, בידור וניווט למיליוני מכוניות ברחבי העולם.

מכונית אסטון מרטין מכונית אסטון מרטין מכונית אסטון מרטין

המהלך מתיישב היטב עם העתיד אליו הולכת תעשיית הרכב עם מכוניות חכמות ואוטונומיות. אחת הדאגות העיקריות היא היכולת לאבטח את הפלטפורמות שנבנות - תחום בו לבלקברי יש יתרון טכנולוגי מובהק על פני מתחרותיה מתוקף תיק הפטנטים הנרחב שלה בתחום. על פי דיווח של רויטרס, העלות החודשית של השירות תעמוד על כ-10 דולר לחודש למכונית. מדובר בהכנסה שבלקברי זקוקה לה, לאור הביצועים המעורבים של מנייתה בשנים האחרונות. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות