אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלישר אוסמנוב הציע 1.3 מיליארד דולר תמורת ארסנל. הבעלים סירב צילום: בלומברג

אלישר אוסמנוב הציע 1.3 מיליארד דולר תמורת ארסנל. הבעלים סירב

טייקון המתכות שמחזיק ב-30% מהקבוצה המשחקת בפרמיירליג האנגלית, העביר את ההצעה במכתב שנשלח לסטן קרונקי, טייקון הספורט האמריקאי, המחזיק ב-67% מהמועדון

20.05.2017, 18:03 | שירות כלכליסט

אלישר אוסמנוב, המיליארדר הרוסי שבעל אחזקת מיעוט בקבוצת הכדורגל ארסנל, הגיש בשבועות האחרונים הצעה בגובה 1.3 מיליארד דולר לרכישת האחזקות של שאר בעלי המניות, כך לפי שלושה אנשים המקורבים לנושא שדיברו עם הפייננשל טיימס. בעיתונים אחרים מדווחים כי ישנם מספר גורמים המתעניינים ברכישת הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

סטן קרונקי, מחזיק ב-67% מהמועדון, צילום: איי אף פי סטן קרונקי, מחזיק ב-67% מהמועדון | צילום: איי אף פי סטן קרונקי, מחזיק ב-67% מהמועדון, צילום: איי אף פי

טייקון המתכות שמחזיק ב-30% מהקבוצה המשחקת בפרמיירליג האנגלית, העביר את ההצעה במכתב שנשלח לסטן קרונקי, טייקון הספורט האמריקאי, המחזיק ב-67% מהמועדון. ההצעה, שהועברה בחודש שעבר, העניקה לקבוצה שווי של 2 מיליארד דולר. קרונקי עוד לא הגיב בצורה רשמית. לפי ההערכות, הוא אינו שולל על הסף את הרעיון. עם זאת, הוא רמז בצורה לא רשמית כי אינו מעוניין למכור לאוסמנוב או לכל אדם אחר.

"לפני שבועיים חשבתי שיש אפשרות ממשית שמשהו יקרה, כעת כבר איני בטוח כל כך", אמר אחד המקורבים. ההצעה מציתה מחדש את המחלוקת בין שני הגברים לגבי הכיוון שאליו יש לקחת את המועדון. לא התקבלה תגובה מקרונקי גרופ, ארסנל ומרד אנד וויט, זרוע ההשקעות של אוסמנוב.

אוסמנוב אינו מרוצה מהיעדר ההשקעה של קרונקי בקבוצה. בראיון שהעניק בחודש שעבר לסוכנות הידיעות בלומברג, הוא טען שהאשמה על הביצועים שמפגינה הקבוצה לא מונחת רק על כתפיו של המאמן ארסן ונגר, אלא גם על קרונקי והדירקטוריון, שהוא אינו חבר בו.

שלט מחאה של אוהדי ארסנל נגד ארסן ונגר, צילום: איי אף פי שלט מחאה של אוהדי ארסנל נגד ארסן ונגר | צילום: איי אף פי שלט מחאה של אוהדי ארסנל נגד ארסן ונגר, צילום: איי אף פי

ארסנל מדורגת במקום החמישי בטבלת הפרמיירליג, מקום שממנו לא מעפילים לליגת האלופות. הליגה האנגלית מסתיימת ביום ראשון, כך שזו תהיה הפעם הראשונה בשני עשורים שהיא לא משתתפת בתחרות היוקרתית. בעקבות זאת המועדון יפספס הכנסות של 50 מיליון ליש"ט.

הביצועים החלשים של ארסנל מתסכלים את האוהדים והובילו להגברת המתיחות בינם לבין ונגר. רבים המאוכזבים מהביצועים של הקבוצה בעונות האחרונות, טוענים כי קרונקי הוא בעלים נעדר.

שני אנשים שעוקבים מקרוב אחר המצב, טענו בפני ה-FT כי יש קונים פוטנציאלים נוספים. לפי אחד המקורבים, אוסמנוב בכל מקרה לא מתכוון למכור את האחזקה שלו, וההצעה לרכוש את המועדון מקרונקי נבעה מרצון לעבוד בשיתוף פעולה ולחזק את הקבוצה.

אוסמנוב האוזבקי רכש לראשונה אחזקה בארסנל ב-2007, אז חבר לפרחאד מושירי לרכישת 14.6% מהמועדון עבור 75 מיליון ליש"ט. בשנה שעברה הוא הרחיב את האחזקה ל-30% ורכש את חלקו של מושירי, שעזב לטובת רכישת אברטון. ב-2007 הצטרף גם קרונקי לארסנל, והפך לבעל השליטה 4 שנים לאחר מכן. האחזקות של ארסנל רשמו בשנה שעברה רווח לפני מס של 2.9 מיליון ליש"ט והכנסות של 353.5 מיליון ליש"ט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות