אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל ביקור טראמפ בישראל: נדחה מינוי שר תקשורת קבוע צילום: אוראל כהן

בגלל ביקור טראמפ בישראל: נדחה מינוי שר תקשורת קבוע

מינויו הזמני של הנגבי מסתיים מחר והסמכויות עוברות לנתניהו, שהודיע כי בשל הביקור הנשיאותי, מינוי שר קבוע יידחה עד ליום א' הבא

20.05.2017, 21:27 | אביב גוטר

ראש הממשלה בנימין נתניהו  הודיע הערב (שבת) כי מינוי שר תקשורת קבוע יידחה עד ליום א' הבא, בשל ההכנות לביקור נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל בשבוע הקרוב. בהודעה שנמסרה מטעמו של ראש הממשלה נכתב כי ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה. מינויו הזמני של צחי הנגבי כשר תקשורת מסתיים מחר (א') וסמכויות משרד התקשורת חוזרות לראש הממשלה נתניהו על פי חוק.

קראו עוד בכלכליסט

בפברואר החליט נתניהו להפקיד את תיק התקשורת בידיו של צחי הנגבי כממלא מקום לתקופה של שלושה חודשים, זאת בעקבות עתירות שהוגשו על ידי התנועה לאיכות השלטון ויו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נגד נתניהו לבג"ץ, שלהן המדינה צריכה להשיב עד יום ה'. אם ימונה שר קבוע שאינו נתניהו - העתירות מתייתרות.

שר התקשורת הזמני, צחי הנגבי, צילום: עמית שאבי שר התקשורת הזמני, צחי הנגבי | צילום: עמית שאבי שר התקשורת הזמני, צחי הנגבי, צילום: עמית שאבי
 

על פי ההערכות במערכת הפוליטית, נתניהו היה מעדיף לראות את מקורבו, שר התיירות יריב לוין, בתפקיד, אולם לפי שעה האחרון מסרב לכך. נתניהו מפעיל לחצים כבדים על לוין לקחת על עצמו את התפקיד, גם כתוספת לתיק התיירות ולא במקום, אולם אם לבסוף לא תהיה הסכמה בין השניים, התפקיד יוצע ככל הנראה להנגבי, שמשמש גם כשר לשיתוף פעולה אזורי.

בבורסת השמות לתפקיד עלו גם שמותיהם שרת התרבות והספורט מירי רגב - שהתבטאה לאחרונה כי אם יוקם התאגיד אין בכוונתה לרשת את התפקיד - ויו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן. אולם, סיכויו של ביטן נמוכים משום שמינויו כשר מגדיל את מכסת השרים של סיעת הליכוד, כך שאחד השרים יצטרך להתפטר מתפקידו או לקבל את אישור שאר סיעות הקואליציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות